Recital piosenek Ewy Demarczyk

Brzeskie Centrum Kultury wraz z artystami zaprasza na wyjątkowy koncert: Recital piosenek Ewy Demarczyk „Pejzaż z kobietą w tle” w wykonaniu Anny Nowackiej (wokal) i Karola Maryszczaka (piano).

Niedziela (16.10.2022), godz. 18:00, Mała Scena BCK

Bilety:
20 PLN – przedsprzedaż – cena obowiązuje do 10.10.22,
25 PLN – sprzedaż regularna – cena obowiązuje od 11.10.22.

Bilety dostępne w kasie BCK, PIT (rezerwacje: 77 416 9986) oraz online.

O wykonawcy:

Anna Nowacka od lat realizuje swoje pasje na scenie, na której prezentuje się wokalnie i aktorsko. Od wielu lat artystycznie związana z Brzeskim Centrum Kultury, gdzie najpierw występowała w Teatrze Dnia Niepowszedniego, później jako śpiewająca mama w spektaklu „Marzenie mam”, a następnie także wokalistka i aktorka w grupie „Antytemat Productions”. Jak sama wspomina: – „Zdarzyło mi się milion lat temu uczyć śpiewu w Opolskim Studio Piosenki”. Na swoim koncie ma też koncert w Londynie, gdzie wystąpiła z grupą The Few.

W trakcie koncertów i występów czaruje swoim magnetycznym wokalem oraz przyciąga interpretacją i wyrazem artystycznym. Jej mocnymi stronami są zdecydowanie sceniczna charyzma, ale też bardzo intymne i osobiste posługiwanie się słowem i muzyką.

Prywatnie jest mamą i jak sama podsumowuje – „Między gotowaniem zupy a drugim daniem, piszę piosenki do szuflady”…

Anna Nowacka wystąpi w trakcie brzeskiego koncertu z pianistą Karolem Maryszczakiem.

Repertuar:

Piosenki Ewy Demarczyk to niełatwy repertuar, ale Anna Nowacka, wspólnie z pianistą Karolem Maryszczakiem chcą zdjąć ikonę Czarnego Anioła z ołtarza doskonałości i sprowadzić do parteru zwykłej kobiety – zamyślonej, zabieganej, kochającej wiersze, drugiego człowieka, czasem cierpiącej, czasem szalonej…

Koncert będzie tak naprawdę formą oswajania poezji z prozą życia, malowaniem dźwiękiem i słowem tytułowego „Pejzażu z kobietą w tle”. W repertuarze zawarto m.in. wiersze Baczyńskiego, Tuwima, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, tj. m.in. takie utwory jak, np. „Na moście w Avignon”, „Grand Valse Brilliant”, czy „Pocałunki”.

172 thoughts on “Recital piosenek Ewy Demarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *