Złamał sądowy zakaz, kierował pod wpływem narkotyków i posiadał marihuanę

Do 5 lat więzienia grozi 35-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego. Mężczyzna, oprócz kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i złamania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, jest podejrzany o posiadanie 300 gramów marihuany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Klika dni temu policjanci z brzeskiej drogówki zostali wezwani na zdarzenie drogowe do jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Z ustaleń policjantów wynikało, że 49-latka kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa i na skrzyżowaniu zderzyła się z audi. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Badanie wykazało, że 35-letni kierowca audi był pod wpływem narkotyków i miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemie okazało się, że złamał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W wyniku dalszych czynności policjanci z Brzegu i Lewina Brzeskiego ustalili, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową. Na podstawie zebranych informacji przeszukali jego mieszkanie. Tam w szafie ujawnili reklamówkę z zielonym suszem. Zabezpieczone substancje przebadali na narkotesterze i potwierdzili, że to blisko 300 gramów marihuany.

Mężczyzna oprócz zarzutów związanych z posiadaniem narkotyków musi się również liczyć z karą za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i po użyciu alkoholu. Dodatkowo za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat więzienia.

310 thoughts on “Złamał sądowy zakaz, kierował pod wpływem narkotyków i posiadał marihuanę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *