Żarów doczekał się asfaltowej drogi

Nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza oraz tzw. „mijanki” – droga powiatowa nr 1553 O to od teraz trasa na miarę XXI wieku. Mieszkańcy Żarowa, niewielkiego sołectwa w gminie Grodków, przez wiele długich lat czekali na gruntowną modernizację drogi. Blisko trzykilometrowy odcinek trasy, który ma dwóch administratorów, nigdy nie został utwardzony masą bitumiczną. Teraz wszystko się zmieniło.

– Gdyby nie współpraca z Powiatem Nyskim, burmistrzem Grodkowa oraz wsparcie wicewojewody, realizacja tego zadania nie byłaby możliwa. Dziś pokazaliśmy, że taka szeroka kooperacja kilku partnerów na rzecz danej inwestycji jest możliwa. Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację, serdecznie dziękuję – mówił na otwarciu drogi starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Przypomnijmy, że droga 1553 O będzie miała od teraz dwóch zarządców – starostwo brzeskie i nyskie.
Nasz powiat wystąpił z wnioskiem do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o wsparcie. 70% kosztów udało się pozyskać na to zadanie. Pozostałą kwotę sfinansowało starostwo oraz Gmina Grodków. Wartość brzeskiego odcinka to blisko 300 tysięcy złotych, natomiast cała inwestycja to prawie 800 tysięcy.

159 thoughts on “Żarów doczekał się asfaltowej drogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *