10 milionów na budowę dróg wewnątrz terenów inwestycyjnych

18 października 2022 roku, podczas konferencji prasowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, podpisana została umowa, pomiędzy zarządem spółki a wykonawcą – firmą Brukarstwo, Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „Jarząbek” Spółka Jawna w Brzegu, na budowę dróg wewnątrz terenów inwestycyjnych przy ulicy Małujowickiej oraz skomunikowanie tego terenu z siecią dróg krajowych. Czas na realizację zadania to 11 miesięcy, a koszt budowy drogi o długości 753 metrów to blisko 10 milionów złotych!

W konferencji wziął udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, który nie krył radości i podkreślał, że jest to niezwykle ważna wiadomość! Dzięki szeregowi działań podjętych przez Gminę Brzeg i wielu przeprowadzonym rozmowom, tereny przy ulicy Małujowickiej są coraz lepiej przygotowane, aby prowadzić na nich działalność. Podpisana umowa zapewnia miastu 54 hektary dobrze skomunikowanych gruntów inwestycyjnych.

Jestem bardzo szczęśliwy, dlatego, że zmienia się perspektywa mojego miasta. Dziękuję za zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę. Działamy dla dobra lokalnej społeczności i całej Polski – podsumował Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Prawidłowe użytkowanie drogi wewnętrznej zostanie zapewnione poprzez odwodnienie pasa drogowego oraz budowę oświetlenia ulicznego i kanału technologicznego dla potrzeb sieci teletechnicznych.
Warto przypomnieć, że dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, zakończono również budowę sieci wodnej i kanalizacyjnej, co sprawiło, że teren stał się bardziej atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. W przyszłości zaprocentuje to miejscem pracy dla wielu mieszkańców Brzegu i okolic.

Świadkami tego historycznego wydarzenia byli również Sekretarz Stanu w MON Marcin Ociepa oraz Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski.

168 thoughts on “10 milionów na budowę dróg wewnątrz terenów inwestycyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *