Dni Kultury Kresowej w Brzegu

W miniony weekend w Brzegu świętowali Kresowianie. Dwudniowa impreza, zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę, 22 października, w Brzeskim Centrum Kultury. Jego pierwszym punktem było zaprezentowanie filmu pt. „Moja droga z Kresów do Brzegu”. Następnie, dr Romuald Nowak wygłosił prelekcję „Dzieje Panoramy Racławickiej”. Zebrani goście, wśród których obecni byli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Sekretarz Brzegu Krystyna Nowakowska-Bider, mieli również możliwość wysłuchania kameralnego koncertu Małgorzaty Kalińskiej.

W niedzielę, 23 października, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Kresowiaków, w której uczestniczył Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa.

Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Prezes Towarzystwa, Alicja Heflich podziękowała wszystkim za przybycie i pamięć o Kresowiakach oraz za pomoc w zorganizowaniu dwudniowego święta.

Uroczystość została współfinansowana przez Gminę Brzeg.

150 thoughts on “Dni Kultury Kresowej w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *