Pogrom w Starowicach [FOTORELACJA]

Pogromem zespołu przyjezdnego zakończył się mecz w Starowicach Dolnych, rozegrany w sobotę 29 października. LZS Starowice podejmował na swoim boisku drużynę LZS Piotrówka.

Starowiczanie jak zwykle stanęli na wysokości zadania, nie pozostawiając gościom złudzeń, kto rządzi na boisku. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy i to do nich należało pierwsze i ostatnie słowo w meczu.

Pierwszą bramkę dla swojej drużyny zdobył w 24’ Leszek Nowosielski, popisując się celnym strzałem z dużej odległości. Dziesięć minut później znajdujący się w pobliżu pola karnego drużyny przeciwnej Rakowski otrzymał podanie, zręcznie ominął obrońcę i umieścił futbolówkę w bramce Piotrówki. Starowice prowadziły 2:0. Z takim wynikiem zawodnicy zeszli na przerwę.

Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył w 70’ Kacper Pawlus, który strzałem spoza pola karnego pokonał bramkarza gości. Nic już nie mogło odebrać zwycięstwa gospodarzom, zwłaszcza że nieliczne akcje na bramkę Starowic były skutecznie udaremniane przez obrońców i bramkarza.

Kwadrans przed końcem spotkania na boisku zameldował się Ian Luiz, który w 81’ meczu znalazł się sam na sam z bramkarzem i niemal wbiegł z piłką do bramki, dobijając ją głową tuż przed linią. Na dwie minuty przed końcem meczu Luiz ponownie znalazł się w polu karnym i po podaniu z prawego skrzydła silnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik spotkania na 5:0.

Goście wrócili do domu na tarczy, a Starowiczanie umocnili swoją wysoką pozycję w tabeli – już tylko jeden punkt dzieli ich od lidera (MKS Zdzieszowice 31 pkt, LZS Starowice Dolne 30 pkt).

Mecz w pełni pod naszą kontrolą. Dostosowaliśmy się dzisiaj do poziomu gry przeciwnika, który nie postawił nam ciężkich warunków. Nie musieliśmy pokazywać maksimum swoich możliwości i grać tak dobrze, jak w Zdzieszowicach. Cieszymy z tak okazałego wyniku. Do końca rundy pozostały dwa spotkania i chcemy w nich zdobyć 6 punktów – powiedział Jan Jędrychowski, drugi trener LZS Starowice.

LZS Starowice Dolne – LZS Piotrówka 5:0 (2:0).
LZS Starowice: Kowalczyk Piotr – Nowosielski Leszek, Kowalczyk Krystian (85’ Kaique), Rakowski Bartek, Antroszko Rafal, Abu, Elton (55’ Pawlus Kacper), Zychowicz Bartosz (64’ Raś Maciek), Rudnik Dawid (71’ Dima), Setla Adam (74’ Luiz Ian)
Bramki: 24’ Nowosielski, 35’ Rakowski, 70’ Pawlus, 81’ Luiz, 88’ Luiz.