Prelekcje Straży Miejskiej

28 listopada na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie strażnicy miejscy przeprowadzili zajęcia dla dwóch grup.

W młodszej grupie omówione zostały tematy związane z bezpieczeństwem pieszych (między innymi przejścia dla pieszych, używanie elementów odblaskowych czy charakterystyka pracy strażnika), natomiast w starszej grupie dodatkowo poruszono tematy związane z demoralizacją nieletnich i konsekwencjami popełnianych czynów zabronionych.

Do zajęć wykorzystano zestaw auto-chodzik, zaprezentowano wyposażenie funkcjonariuszy i rozdano odblaski. Podczas zajęć nie zabrakło pytań ze strony wychowanków oraz dyskusji na najciekawsze dla nich kwestie.

Wcześniej podobne zajęcia przeprowadzone zostały również w Szkole Podstawowej w Jędrzejowie. Strażnicy miejscy rozmawiali z uczniami i przedszkolakami na temat zasad bezpieczeństwa pieszych, korzystania z przejść dla pieszych, poruszania się m.in. hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami wspomagającymi ruch oraz urządzeniami transportu osobistego. Poruszano także tematy związane z używaniem przez pieszych odblasków po zmroku oraz zaprezentowano sprzęt służbowy wraz z radiowozem. W celu przyswojenia wiadomości strażnicy użyli zestawu do ćwiczeń auto-chodzik.

152 thoughts on “Prelekcje Straży Miejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *