Pszczelarze obchodzili swoje święto

Pszczoły to niezwykle pożyteczne owady, a wiedzą o tym najlepiej członkowie Kół Pszczelarzy. W niedzielę (4 grudnia) pszczelarze obchodzili swoje święto. Z tej okazji przyznano odznaczenia, nie zabrakło również gratulacji, życzeń oraz wzruszeń.

4 grudnia 2022 roku w Brzegu odbyły się Wojewódzkie obchody Dnia Świętego Ambrożego – Patrona Pszczelarzy. Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Wojewódzki Związku Pszczelarzy w Opolu oraz Zarząd Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Brzegu. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele pw. Św. Mikołaja, w której udział wzięły poczty sztandarowe związków i kół pszczelarskich z regionu oraz licznie przybyli hodowcy pszczół.

Następnie zebrani przeszli do ratusza, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Gratulacje z okazji Dnia Św. Ambrożego oraz podziękowania za trudną i pożyteczną pracę, całemu środowisku pszczelarzy, złożył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Następnie wręczył upominki miejskie Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Opolu Antoniemu Ożógowi oraz Prezesowi Zarządu Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Brzegu Januszowi Iwasieczce. Natomiast za zaangażowanie na rzecz rozwoju pszczelarstwa, Prezes Zarządu Wojewódzkiego wręczył specjalne podziękowania wyróżnionym, w tym m.in. Burmistrzowi Jerzemu Wrębiakowi.

315 thoughts on “Pszczelarze obchodzili swoje święto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *