Mikołaj istnieje! Był w ZSB w Brzegu 

Pytanie o to, czy Święty Mikołaj istnieje, przewija się co roku w domach na całym świecie. W domach, szkołach, urzędach, zakładach pracy wszyscy mówią 6 grudnia o Mikołaju. Niby nie istnieje, ale prawda jest taka, że istnieje. Mikołaj to symbol, legenda i mamy taką radę – trzeba wierzyć w tę mityczną postać, jak najdłużej.

U nas w szkole, wszyscy od uczniów zaczynając po dyrekcję, wszyscy wierzymy i się cieszymy. To tradycja by każdego roku wszyscy uczniowie poczuli już od tego dnia magię świąt oraz zobaczyli Mikołaja. Zobaczyli, uścisków było co niemiara, a nawet można było spełnić marzenie z dzieciństwa i usiąść Mikołajowi na kolanach.

Niech pachnie już wam Świętami. Z utęsknieniem czekamy cały rok na te święta, które są szczególne, bo jednoczą, dają radość, niosą blask prawdy, dobra i piękna.

Aromat świąt Bożego Narodzenia to bez wątpienia zapach świerku, pomarańczy, goździków i innych przypraw korzennych. Te piękne zapachy świąteczne przywołują w nas wiele miłych wspomnień z dzieciństwa i nie tylko. Tak też było u nas. Był kiermasz świąteczny, na którym królowały pierniczki, ciasta, dobra kawka. Kto chciał, mógł kupić piękne stroiki świąteczne. No i pajda chleba ze smalcem własnego wyrobu też się znalazła. Oj chcielibyśmy wszystkim przekazać ten aromat unoszący się po szkolnych korytarzach, tę magię przedświątecznych spotkań i tę atmosferę.

No i był i On, prawdziwy, najprawdziwszy Mikołaj, który odwiedził wszystkich uczniów w klasach, rozdając prezenty, bo wszyscy zasłużyli na prezent! Mikołaj wraz z pomocnikami zatańczyli tradycyjny w naszej szkole taniec mikołajkowy, ale nie tylko. Była też belgijka i inne tańce.

W pięknej scenerii, już świątecznej, z przepięknymi choinkami od Pana Sławomira Dulemby i w otoczeniu przepięknej tradycyjnej szopki, przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia.

Szopka taka piękna, bo nasza z prawdziwym siankiem, z postaciami Józefa i Maryi wykonana została przez uczniów technikum budownictwa oraz technikum renowacji elementów architektury. Naprawdę jest pięknie – mówili uczniowie naszej szkoły. Po długiej przerwie – zdalnym nauczaniu i remoncie szkoły ten powrót do radosnego oczekiwania na święta po prostu przeszedł wszelkie oczekiwania. Radość, uśmiech, rozmowy, relacje, przyjacielskie uściski no i wiadomo Mikołajkowe prezenty również od Hufca Pracy to dzień, który zapamiętamy wszyscy na długi czas.

Taniec mikołajkowy, dekoracje, prezenty, kiermasz przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunkami Agatą Scąber i Justyną Pekar.

Monika Wojciechowska
Pedagog szkolny
Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

159 thoughts on “Mikołaj istnieje! Był w ZSB w Brzegu 

  1. köpa körkort, ta körkort i polen, köpa körkort utomlands, köpa svenskt körkort ,ta körkort utomlands, fake körkort, köpa falskt körkort, köpa körkort rumänien, utländskt körkort, körkort online, körkort bild
    körkort sverige ,svensk körkort ,köpa körkort i sverige ,falskt körkort ,köpa ett körkort, köp svenskt körkort ,kan man köpa körkort
    fejk körkort köra med utländskt körkort i sverige
    https://kopa-giltigtkorkort.com/

  2. comprare patente di guida,comprare patente,comprare la patente,comprare patente online,come comprare la patente,comprare la patente di guida,compro patente,patente online comprare,comprare patente recensioni,patente di guida registrata,omprare la patente è legale,comprare patente b,comprare la patente è legale,come comprare una patente,comprare la patente b,compra patente online
    https://comecomprarelapatente.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *