Policja podsumowała sylwestrowy weekend

Do 2 lat więzienia grozi każdemu z trzech mieszkańców powiatu brzeskiego, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Cała trójka wpadła w miniony weekend.

Od 30 grudnia policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w piątek o godzinie 7:00 rano podczas kontroli na ulicy Krakusa w Brzegu. Policjanci zatrzymali wówczas toyotę, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o kilkanaście kilometrów. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. 54-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

W noc sylwestrową tuż po godzinie 2:00 funkcjonariusze w jednej z miejscowości w gminie Olszanka zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 22-letni kierowca citroena w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 1 stycznia po godzinie 9:00 w jednej z miejscowości w gminie Lubsza wpadł ostatni nietrzeźwy kierowca. 24-letni właściciel mitsubishi w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali również do kontroli 46-latka, który kierował bmw. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h w terenie zabudowanym. Jak się okazało to nie jedyne jego przewinienie. Wsiadł za kierownicę wbrew cofniętym uprawnieniom do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Kierowco, zachowaj trzeźwy umysł i nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Takim zachowaniem oprócz konsekwencji karnych ryzykujesz zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka.

399 thoughts on “Policja podsumowała sylwestrowy weekend

  1. Przestrzegamy i apelujemy od lat o wyobraźnie. Niestety co miesiąc jesteśmy świadkami bezmyślności i brawury za kółkiem, która prowadzi do niepotrzebnych ofiar. Piłeś – nie jedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *