O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny – Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września

W czwartek, 28 września o godz. 11:00 w Opolu rozpocznie się wydarzenie, w którym wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki. Podczas Forum Rozwoju Regionalnego będą oni rozmawiać na temat przyszłości Opolszczyzny i poszukiwać kierunków rozwoju.

Forum Rozwoju Regionalnego jest wspólną inicjatywą dwóch stref ekonomicznych działających na obszarze województwa opolskiego: Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Event odbędzie się na terenie Politechniki Opolskiej.

Już 28 września w Opolu politycy, samorządowcy czy przedsiębiorcy wezmą udział w wyjątkowej dyskusji. Podczas Forum Rozwoju Regionalnego chcemy stworzyć przestrzeń do współdziałania i wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju Opolszczyzny. Zapraszam do wspólnej debaty! – mówi Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Wojtyczka.

Uczestnicy konferencji dyskutować będą na temat rozwoju Opolszczyzny w kluczowych obszarach, tj. transformacji cyfrowych, relacji Rząd-Samorząd, ekosystemach gospodarczych, szansach dla młodych mieszkańców regionu czy uczelniach wyższych.

W Forum Rozwoju Regionalnego uczestniczyć będą przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, jak również biznesu i nauki. Partnerami wydarzenia są: Agencja Rozwoju Przemysłu, czy Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Patronat Honorowy objął Wiceminister Obrony Narodowej i Poseł ziemi opolskiej – Marcin Ociepa.

Miejsce wydarzenia:

Zespół dydaktyczny „Łącznik” Politechniki Opolskiej

ul. Mikołajczyka 16, 45-271 Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *