Opolska Nagroda Jakości dla ZSZ nr 1 w Brzegu

22 września, na uroczystej gali, dyrektor Wioletta Frankiewicz odebrała Opolską Nagrodę Jakości przyznaną Zespołowi Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu.

Opolska Nagroda Jakości stanowi prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Opolską Izbę Gospodarczą. Kryteria nominacji laureatów obejmują w szczególności efektywność wdrożonych systemów zarządzania mających na celu stałe podnoszenie wydajności przedsiębiorstw oraz innych podmiotów.

Naszą szkołę doceniono za szeroką gamę zawodów, w których kształcona jest młodzież – w technikum oraz szkole branżowej. Kapituła dostrzegła podpisane listy intencyjne z ponad 20 pracodawcami oraz klasy patronackie dla zawodów technik elektryk, technik robotyk, jak też porozumienia ze szkołami wyższymi i wieloma innymi instytucjami niezbędnymi do prawidłowego rozwoju zawodowego.

Słowianka jest pierwszą szkołą w województwie opolskim, która otworzyła klasę o profilu technik robotyki – zawód przyszłości. Warto wspomnieć także, że w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie drugiej klasy w zawodzie technik programista zdobyli 1 miejsce w konkursie TECHNIKON ESA, NASK – pilotaż 2023, programując własną aplikację – jak wykorzystać wodór w samochodzie.

Obecnie do szkoły uczęszcza prawie 900 uczniów. W tym roku Zespół Szkół Zawodowych nr 1 będzie obchodzić 60-lecie istnienia.

Opolska Izba Gospodarcza po raz pierwszy przyznała Opolską Nagrodę jakości w 2004 roku. Nasza szkoła otrzymała tę nagrodę już po raz drugi.

Skład Kapituły Opolskiej Nagrody Jakości 2023:
• Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski
• Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego
• Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
• Marian Duczmal, przewodniczący Rady OIG, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu
• Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej
• Łukasz Kołodziej, prezes zarządu HIT Media sp. z o.o.
• Andrzej Drosik, wiceprzewodniczący Rady OIG, przewodniczący kapituły ONJ
• Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki
• Paweł Nakonieczny, opolski wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej
• Ewa Sierpina, ekspert Polskiej Nagrody Jakości
• Bartosz Ryszka, prezes zarządu OIG, sekretarz kapituły ONJ

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *