Brzeski start-up zazielenia Polskę

Start-up społeczny Dotlenieni.org, który ma swoją siedzibę w Brzegu, od ponad pięciu lat angażuje sektor biznesu w działania na rzecz środowiska naturalnego. Każdego roku Dotlenieni wraz ze swoimi partnerami sadzą około 100 000 drzew na terenie całego kraju.

Akcje sadzenia lasów, warsztaty i wykłady o tematyce ekologicznej, tworzenie nowych zielonych przestrzeni wokół miejsc użyteczności publicznej, takich jak szpitale, domy dziecka i przedszkola – to tylko część działań realizowanych przez Dotlenionych.

Tym razem brzeski start-up wraz z pracownikami Grupy Energa odwiedzi Dom Dziecka im. Księdza Biskupa Wojciecha Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej we Włocławku (piątek, 29 września) oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Kłaninie (sobota, 30 września).

W obu miejscach przeprowadzone zostaną akcje sadzenia drzew i krzewów oraz warsztaty z tworzenia budek lęgowych dla ptaków i domków dla owadów. Dotlenieni edukatorzy zadbają też o to, aby podopieczni tych placówek mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

Akcja odbywa się w ramach projektu „Dbamy o Ziemię”. Mecenasem Głównym Projektu jest Energa SA z Grupy ORLEN.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat działań prowadzonych przez Dotlenionych, koniecznie odwiedźcie stronę www.dotlenieni.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *