Brzeg inwestuje w monitoring miejski

Na przestrzeni ostatnich lat znacząco rozwinął się system monitoringu miejskiego w Brzegu. Montaż kamer w kluczowych fragmentach miasta sprawił, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Jest to również spore ułatwienie dla straży miejskiej i policji, gdyż oko kamery skutecznie potrafi uchwycić sprawców bójek, rozbojów i kradzieży czy dewastacji mienia. Jak podkreśla Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, w przyszłości planowany jest dalszy rozwój monitoringu miejskiego.

W naszym mieście funkcjonuje łącznie 112 kamer, wśród których znajdują się kamery stacjonarne, obrotowe oraz kamery z możliwością ustalenia trasy. Są one zamontowane w kluczowych miejscach z punktu posiadanych przez miasto obiektów, najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach oraz miejscach, w których najczęściej dochodzi do aktów łamania prawa. Są to m.in. okolice Ratusza, Rynku, Urzędu Miasta czy centrum przesiadkowego. Co roku monitoring jest modernizowany – stare kamery są zastępowane kamerami nowej generacji, również stale zwiększana jest ich liczba.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie priorytetem. Docelowo chciałbym, aby kamery były obecne w okolicach wszystkich „wylotowych” dróg z miasta, na tzw. „rogatkach”. Już teraz mamy bardzo skuteczny monitoring, o czym świadczą przypadki uchwyconych wandali, którzy później musieli zapłacić za swoje występki. Dalszy rozwój miejskiego monitoringu jest dla nas niezwykle istotny i mogę zapewnić, że planujemy jego rozbudowę – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

UM w Brzegu

2 thoughts on “Brzeg inwestuje w monitoring miejski

  1. I must thɑnk you for the efforts уou have put in writing tһis
    website. I’m hoping to view tһe same high-grade cߋntent Ƅy yⲟu
    inn tһe future as ԝell. Ιn fɑct, your creative writting abilities
    һas encouraged mme tօ get my own, peersonal blog noѡ 😉

    Feel free tо surf to my web site :: xxl nutrition

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *