Wykaz punktów kontroli autobusów – FERIE 2024

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się zimowe ferie. Przypominamy o możliwości sprawdzenia autokaru, którym nasze dzieci będą wyjeżdżać na zimowy wypoczynek. Zachęcamy do zapoznania się z wykazem punktów kontroli oraz numerami telefonów do policjantów ruchu drogowego, u których najlepiej z wyprzedzeniem zamówić taką kontrolę.

Dla policjantów ruchu drogowego ferie zimowe to czas wzmożonej pracy. Ruch na drogach jest większy i częściej można tam spotkać rejsowe autokary, mniejsze autobusy i busy, przewożące dzieci na obozy czy zorganizowane półkolonie. Policjanci, zatrzymując taki pojazd do kontroli, upewniają się, czy jest on we właściwym stanie technicznym, a kierowca jest trzeźwy i ma odpowiednie uprawnienia.

Nie trzeba jednak liczyć wyłącznie na to, że policjanci patrolujący ulice sami zatrzymają wytypowany przez siebie autokar. Od lat Komenda Powiatowa Policji w Brzegu prowadzi akcję związaną z zaplanowanymi wcześniej kontrolami autokarów czy busów, przewożących dzieci na zimowiska lub półkolonie. Kontrolę taką może zgłosić każdy – rodzic, opiekun czy właściciel firmy transportowej. Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. W powiecie brzeskim taką kontrolę można zgłosić pod nr tel.: 47 86 33 424 lub 47 86 33 403.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.
Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Poniżej znajduje się wykaz numerów telefonów oraz punktów kontroli w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *