Pomoc dla Michalinki Andruchów

Michalina przyszła na świat 17 sierpnia 2019 roku po pełnej wyzwań ciąży, zmagając się już od pierwszych chwil życia z poważnymi problemami zdrowotnymi. Mimo trudnego startu otrzymała 9 punktów w skali Apgar, co zazwyczaj jest obiecującą prognozą. Jednak już drugiego dnia życia Michalinka zaczęła doświadczać epizodów bezdechu, które z czasem eskalowały do nawet 60 ataków dziennie, wymuszając konieczność karmienia przez sondę dożołądkową. Po wielu badaniach i próbach terapeutycznych włączono dietę ketogenną, która przyniosła znaczącą poprawę.

U dziewczynki zdiagnozowano wczesnoniemowlęcą encefalopatię padaczkową o podłożu mutacji genu SCN2A. Jest to forma padaczki wielolekoopornej, co znacząco zawęża możliwości farmakoterapii.

Michalina spędziła pierwsze miesiące życia w szpitalu, gdzie nadal odbywa się jej leczenie. Dziewczynka ma problemy z kontrolą główki, nie siedzi, nie chodzi, ma problemy ze wzrokiem, mową. Została też u niej zdiagnozowana skolioza nerwowo-mięśniowa.

Mimo tych przeciwności Michalina codziennie daje dowód niezwykłej woli życia, śmiejąc się i z ciekawością obserwując świat wokół siebie. Dla Michalinki każdy dzień to seria wyzwań, ale również postępów dzięki rehabilitacji metodami Bobath, Medek, masażem szantala, terapią sensoryczną, stymulacją neurorozwojową i spotkaniami z neurologopedą.

Nieocenione okazuje się też wsparcie farmakoterapeutyczne i ścisła dieta. Wszystkie te działania przynoszą widoczne efekty, co jest ogromną radością dla jej rodziców.

Jak możesz pomóc?
Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia Michaliny w jej codziennej walce. Jednym ze sposobów jest przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Serca dla Maluszka”, wpisując numer KRS: 0000387207 z dopiskiem „957 Michalina Andruchów”. To prosta forma pomocy, która może przynieść wielkie zmiany w życiu Michaliny i jej rodziny.

One thought on “Pomoc dla Michalinki Andruchów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *