DotlenieniRun już w tę niedzielę!

24 marca miłośnicy biegania spotkają się po raz kolejny na linii startu DotlenieniRun, czyli imprezy łączącej w sobie aktywny wypoczynek, rywalizację sportową i ekologię. Organizator – start-up społeczny Dotlenieni.org – jak zwykle przygotuje dla uczestników dwa dystanse – 5 km i 10 km. Podobnie jak w poprzednich latach, w pakietach startowych biegacze znajdą m.in. butelki filtrujące pozwalające na zredukowanie korzystania z plastikowych opakowań. Ponadto za każdego uczestnika biegu organizatorzy posadzą jedno drzewo. Do wspólnej akcji sadzenia, która odbędzie się w innym terminie, jako podsumowanie imprezy, zaproszeni zostaną wszyscy biegacze oraz lokalna społeczność.

DotlenieniRun to inicjatywa, która ma na celu zachęcenie miłośników aktywnego spędzania czasu do wspólnego biegu i świętowania Światowego Dnia Wody – podkreślają organizatorzy. Pragniemy zaprosić do udziału w naszej imprezie fanów sportu, ale też wszystkich tych, którzy na co dzień go nie uprawiają, a chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Nie liczy się wynik, chociaż nic tak nie mobilizuje, jak rywalizacja w duchu fair play.

Biegniemy po to, aby odetchnąć świeżym powietrzem, ale też po to, aby zrozumieć, dzięki czemu możemy się nim cieszyć. Chcemy podczas naszej imprezy informować ludzi o różnych problemach związanych z ekologią – w szczególności o oszczędzaniu wody i tworzeniu nowych terenów zielonych.

Więcej informacji na temat biegu znaleźć można na stronie internetowej oraz na facebookowym wydarzeniu. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem serwisu ultimasport.pl do 20 marca.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

Do zobaczenia 24 marca w Skarbimierzu Osiedle!

***

Jednym ze sponsorów wydarzenia sportowo-ekologicznego DotlenieniRun 2024 – Drzewo i Woda jest firma Mitsui High-tec.

Mitsui High-tec jest światowym liderem w produkcji rdzeni silników do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Jest to jeden z najważniejszych elementów dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, których rozwój jest przewidywany w przyszłości.

Korporacja posiada 16 fabryk na całym świecie, głównie w Azji i Ameryce Północnej. W Skarbimierzu Osiedle znajduje się jedyna w Europie hala produkcyjna spółki.

Mitsui tworzy przyjazne i tolerancyjne środowisko pracy w swojej fabryce w oparciu o zasady równości, sprawiedliwości i wzajemnego szacunku. Firma gwarantuje wsparcie dla swoich pracowników, oferując im stabilne warunki zatrudnienia i możliwości rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *