XXIV Turniej o Puchar Tymbarku. Brzeżanki najlepsze w Polsce

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu, które na co dzień trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym Szkolna Akademia Piłkarska Brzeg, zdobyły pierwsze miejsce w kategorii wiekowej U12 podczas zakończonego właśnie XXIV Turnieju o Puchar Tymbarku. Nasze zawodniczki rozegrały fenomenalny turniej, pokonując w finale zespół z SP 17 w Chorzowie aż 4:0.

Skład zespołu: Nadia Barańska, Hanna Grochowska, Milena Kamińska, Nadia Konarska, Hanna Lotko, Michalina Mordal, Hanna Mrozek, Wiktoria Piotrkowiak, Eliza Żak, Tatiana Żak.

Warto również dodać, że brzeżanki wywalczyły też kilka indywidualnych nagród.

Najlepszą bramkarką wybrana została Wiktoria Piotrowiak, a najlepszą strzelczynią Hanna Lotko. Z kolei Katarzyna Magiera otrzymała tytuł najlepszej trenerki.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom, a także dyrekcji PSP 6 oraz wszystkim osobom wspierającym nasz zespół.

***

Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a od 2007 roku sponsorem głównym Turnieju jest firma Tymbark.

Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji: U-8, U-10, U-12. Od XVII edycji udział w rozgrywkach może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej.

W rozgrywkach finałowych, które rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, wyłaniani są mistrzowie Polski w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju swoje pierwsze kroki stawiali tacy piłkarze jak Piotr Zieliński, Paulina Dudek czy Arkadiusz Milik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *