Dajemy Wam słowo, przestrzeń i serce

W czerwcu, po przerwie spowodowanej remontem, swoją działalność wznowiła Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu. Mieszcząca się przy ul. Krótkiej 2 placówka zyskała nowy wygląd. Oryginalny projekt wnętrza połączył tradycję z nowoczesnością, zachowując stylistykę ściśle związaną z historią tej części miasta.

Starsi mieszkańcy okolicy, pamiętający dawny wygląd pomieszczeń, w których w latach 50. I 60. znajdowała się kawiarnia, od razu zauważają ten uroczy mariaż przeszłości ze współczesnością. Unikalny kolor mebli i okładzin ściennych, piękne oświetlenie, przestrzeń i interesujący, wciąż aktualizowany księgozbiór stanowią niewątpliwy magnes dla użytkowników. Wygodne fotele, kanapa i siedziska zapewniają komfort i umożliwiają użytkownikom miłe spędzanie czasu, zarówno podczas wizyt indywidualnych, jak i zorganizowanych spotkań grupowych.

To tu wznowił swą działalność Klub Miłośników Książki „Na 5”. Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu. Uczestniczki poznały się w klubie, nawiązały bliskie kontakty, a nawet przyjaźnie. Podczas spotkań w bibliotece wymieniają się wrażeniami po przeczytaniu różnych książek, dzielą się upodobaniami, refleksją oraz polecają sobie wzajemnie tytuły ciekawych lektur.

Jednym z głównych celów działalności biblioteki jest integrowanie środowiska lokalnego poprzez
zapewnienie przestrzeni umożliwiającej spotkania ludzi, których łączą wspólne pasje. Podjęliśmy wyzwanie zorganizowania hobbystycznej grupy rękodzieła dziewiarskiego pod nazwą „Plotki pod regałem”.

Zainteresowanie chętnych przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Utworzono 3 grupy pasjonatek o różnym stopniu zaawansowania. Pierwsze spotkania odbyły się w październiku i były nadzwyczaj udane. Od razu pojawił się postulat cyklicznych spotkań i plany realizacji unikalnych projektów rękodzielniczych.

Choć użytkownikami Filii nr 5 są głównie osoby dorosłe, nie zapominamy o najmłodszych. Do biblioteki zapisać można już niemowlęta. Cieszymy się, że pełnoprawnymi użytkownikami filii są dwie kilkumiesięczne czytelniczki reprezentowane przez swoje mamy.

Bierzcie przykład i pomóżcie swoim dzieciom zapisać się do bibliotek brzeskich, które promują rodzinne czytanie od pierwszych miesięcy życia dziecka w ramach ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Starsze dzieci mogą samodzielnie czerpać z oferty specjalnego przeznaczenia dla tej grupy odbiorców – literatury dziecięcej i lektur szkolnych. Wiedzą o tym przedszkolaki, które w ramach spacerów i zajęć edukacyjnych odwiedzają wraz z paniami naszą filię.

Zobaczcie, jak piękne biblioteki znajdują się w naszym mieście! Dajemy Wam słowo, przestrzeń i
serce, abyście mogli realizować tu swoje pasje i marzenia.

151 thoughts on “Dajemy Wam słowo, przestrzeń i serce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *