8 bramek na boisku w Starowicach Dolnych [FOTORELACJA]

Wczoraj na boisku w Starowicach Dolnych spotkały się dwa walce – LZS Walce oraz rozpędzony walec pod postacią drużyny gospodarzy. Ekipa spod Grodkowa nie dała żadnych szans swoim rywalom, rozbijając ich aż 7:1. Mecz odbył się w ramach 15. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej.

Początek meczu nie zapowiadał pogromu. Starowiczanie mieli co prawda okazję otworzyć wynik z rzutu karnego, ale bramkarz gości dobrze wyczuł intencje strzelającego. Co się odwlecze, to nie uciecze, jak głosi znane porzekadło. W 11 minucie Setla przepięknym strzałem lewą nogą z 16 metra zaliczył pierwsze i jak się później okaże nieostatnie trafienie tego dnia.

W 26 minucie Kaique Augusto świetnym zwodem minął obrońcę i posłał piłkę w długi róg bramki. Było 2:0 i wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gospodarzy… ale LZS Walce nie zamierzał złożyć broni i 33 minucie strzelił kontaktowego gola. Fatalny kiks obrońcy wykorzystał Jakwert.

To trafienie zdecydowanie zdenerwowało Starowiczan, którzy zaczęli wyraźnie dominować na boisku. Na 3:1 podwyższył po koronkowej akcji w 39 minucie Setla, ale na murawie rządził przede wszystkim Rudnik, który ustrzelił hat-tricka (gole w 49, 71 i 79 minucie). W 55 minucie do siatki rywali trafił również Ian Luiz i LZS Starowice Dolne wygrał ostatecznie mecz z LZS Walce 7:1.

Zwyciężyliśmy w pełni zasłużenie, choć początek spotkania nie zapowiadał aż tak okazałego zwycięstwa. Bardzo cieszymy się, że rundę jesienną kończymy wygraną i drugim miejscem w tabeli. Przed nami jeszcze mecz pucharowy, który też musimy wygrać, bo naszym celem jest zagranie w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski – powiedział po spotkaniu Jan Jędrychowski, drugi trener LZS Starowice Dolne.

15. kolejka była ostatnią przed przerwą zimową. Mistrzem jesieni został zespół Ruchu Zdzieszowice, ale LZS Starowice Dolne traci do lidera tylko 3 punkty. Szykuje się zatem bardzo emocjonująca runda wiosenna.

Skład LZS Starowice Dolne: P. Kowalczyk, Rakowaki, Grądowski (Sobczyński 65′), Atroszko, M. Raś, Abu (Władkowski 70′), Rudnik, Nowosielski (Elton 58′), Ian (Dima 58′), Kaique (Zychowicz 65′), Setla.

158 thoughts on “8 bramek na boisku w Starowicach Dolnych [FOTORELACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *