Niemal o 100 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Każdy, kto znacznie przekracza dozwoloną prędkość, naraża siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych kierowców. W ostatnich dniach przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym zdecydowanie przekroczyli dozwoloną prędkość. Każdy z nas powienien zareagować i jeśli widzi niebezpieczne zachowania innych kierowców, może to zgłosić na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapie zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany kilka dni temu w Szydłowicach. Policjanci z brzeskiej drogówki patrolowali te miejsca, skąd docierają do nich sygnały o przekraczaniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. W Szydłowicach nagrali, jak 46-letnia właścicielka tesli, w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h, jechała blisko 130 km. Dozwolona prędkość przekroczyła o blisko 80 km. Kobieta tłumaczyła, że śpieszy się do pracy. Kilka dni później policjanci z brzeskiej grupy SPEED w Skarbimierzu Osiedle namierzyli, jak 41-letni kierowca skody w terenie zabudowanym jechał ponad 140 km/h. Mężczyzna dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 90 km/h. Również tłumaczył się pośpiechem. Oboje zostali ukarani mandatami w wysokości 2 500 złotych, na ich konto wpłynęło po 15 punktów karnych i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy, podziel się swoimi spostrzeżeniami z policją. Reaguj na zagrożenia – również te w ruchu drogowym i skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji, a wspólne działania przyniosą najbardziej oczekiwany efekt – bezpieczeństwo. Skorzystaj z interaktywnego narzędzia – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

164 thoughts on “Niemal o 100 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *