Orlik wygrywa na wyjeździe

Hala sportowa OSiR w Komprachcicach okazała się wczoraj szczęśliwa dla szczypiornistów z Brzegu. Orlik pokonał bowiem na wyjeździe LKS Komprachcice. Mecz rozegrany został w ramach II ligi piłki ręcznej mężczyzn, grupa 1.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości, którym udawało się utrzymywać nieznaczną przewagę punktową. W 14 minucie na tablicy widniał wynik 4:8 i wydawało się, że Orlik będzie kontrolował grę. Miejscowi szybko jednak doszli do głosu i w 24 minucie doprowadzili do remisu 10:10.

Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 13:14 dla gości i wszystko wskazywało na to, że druga połowa będzie toczyła się w myśl zasady punkt za punkt.

Kwadrans przed końcem spotkania brzeżanie złapali jednak wiatr w żagle. Orlik zdobył 5 bramek z rzędu i odskoczył od rywala, unikając przy tym nerwowej końcówki meczu.

Bardzo dojrzały mecz w wykonaniu naszej drużyny. Całkiem dobrze radziliśmy sobie w obronie, szczególnie w ostatnich dziesięciu minutach meczu, wtedy dużo łatwiej bronić między słupkami. Dobrze rozegraliśmy końcówkę pierwszej połowy i początek drugiej, gdy mieliśmy już kilka bramek przewagi. Później wdarło się dużo chaosu i gry szarpanej. Młodzi i niedoświadczeni sędziowie mieli ciężkie zadanie przed sobą, któremu nie do końca podołali. Jednak w ostatnich minutach zaznaczyliśmy naszą przewagę i wywozimy 3 punkty od lokalnego rywala. Świetny występ w ofensywie zanotowali kolejno: Stypinski, Abrahamek oraz trener Michał Piech. Mam nadzieję, że utrzymamy naszą passę. Zapraszam w kolejną sobotę o 20:00 na nasze spotkanie z SPR Oleśnica – powiedział po meczu Konrad Sobczyk z Orlika Brzeg.

LKS PR OSiR Komprachcie – SKS Orlik Brzeg 24:28 (13:14)
skład Orlika Brzeg: Patryk Nowak, Kacper Abrahamek, Natan Brudziński, Rafał Młotkowski, Kamil Stypiński, Łukasz Ogorzelec, Grzegorz Wojcieszek, Waldemar Stanoszek, Kacper Turynkiewicz, Przemysław Sobieraj, Michał Piech, Konrad Sobczyk, Marek Sitarski, Kamil Adwent.

156 thoughts on “Orlik wygrywa na wyjeździe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *