V Memoriał im. Zdzisława Zielonki [FOTORELACJA]

W dniach 24-25 listopada odbył się V Memoriał Zdzisława Zielonki w piłce ręcznej dzieci. Jednocześnie świętowano również 50-lecie istnienia klubu Olimp Grodków.

Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy, a drugiego dziewczęta z rocznika 2011 i młodsi. Otwarcie turnieju to piękna uroczystość przygotowana przez uczniów i nauczycieli z PSP 3. Na parkiecie zasiedli wszyscy zawodnicy w pamiątkowych koszulkach turniejowych. Było uroczyste odśpiewanie hymnu i ceremoniał olimpijski z zapaleniem znicza. Uczeń ZSP Grodków przedstawił sylwetkę śp. Zdzisława Zielonki i jego najważniejsze dokonania. Zwieńczeniem spektaklu był efektowny taniec uczennic grodkowskiej trójki.

Następnie głos zabrał przedstawiciel zarządu UKS Olimp Grodków i podziękował przybyłym gościom.
Jeśli chodzi o rozgrywki sportowe, to bezkonkurencyjni okazali się podopieczni Romana Smolińskiego z PSP 3 Grodków, wygrywając wszystkie swoje mecze. Królem strzelców został Borys Bawer z grodkowskiej „Trójki”, najwszechstronniejszym zawodnikiem Kacper Rudnicki z klubu „Orzeł” Opole, a najlepszym bramkarzem Maksym Mysiv z „9″ Legnica.

Końcowa klasyfikacja:
1. PSP 3 Grodków
2. UKS „9″ Legnica
3. Orzeł Opole
4. PSP 24 Gwardia Opole
5. PSP 1 Grodków (trener Piotr Mleczko).

W 2 dniu rywalizacja dziewcząt rozpoczęła się od „siostrzanego” pojedynku PSP 1 Grodków z PSP 3 Grodków, jak się później okazało, był to mecz o końcowy triumf w całej imprezie. Wygrała „Jedynka” różnicą jednej bramki. Najlepszą bramkarką turnieju została Oliwia Serafin z PSP 3 Grodków, królową strzelczyń – Julia Grzesik z PSP 1 Grodków.

Końcowa klasyfikacja:
1. PSP 1 GRODKÓW (trener Sławomir Łoza)
2. PSP 3 Grodków (trener Sabina Błoch)
3. UKS „9″ Legnica
4. SP 4 Ziębice

W ramach uroczystości wręczone zostały również nagrody za najlepszy portret śp. Zdzisława Zielonki ogłoszonego w grodkowskich podstawówkach.

Zwycięzcom gratulujemy.

315 thoughts on “V Memoriał im. Zdzisława Zielonki [FOTORELACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *