Starowice na fotelu lidera. Awans w zasięgu ręki

W minioną sobotę (25 marca) w Starowicach Dolnych rozegrany został mecz 18. kolejki IV Ligi Opolskiej „BS Leśnica”. W spotkaniu tym wicelider, drużyna LZS Starowice zmierzyła się z KS Fortuna Głogówek.

Goście z Głogówka już w 7 minucie stworzyli sobie bardzo groźną sytuację. Tomasz Hajduk silnym uderzeniem z jedenastu metrów posłał piłkę w kierunku bramki i tylko parada Piotra Kowalczyka uratowała miejscowych przed utratą gola.

Nieco później los uśmiechnął się do Starowiczan. Ian Luiz został sfaulowany w polu karnym, a arbiter spotkania wskazał na „wapno”. Egzekutor rzutu karnego posłał piłkę w środek bramki, a interwencja bramkarza gości sprawiła, że tym razem fortuna uśmiechnęła się do Fortuny.

Pierwsza bramka padła w 34 minucie. Michał Koc znalazł się wówczas z piłką w pobliżu pola karnego gospodarzy. Powstrzymać go starał się Krystian Kowalczyk, ale Starowiczanin pośliznął się, a napastnik Fortuny znalazł się dzięki temu w sytuacji sam na sam z bramkarzem, który chwilę później musiał wyciągać piłkę z siatki. Goście prowadzili 0:1 i taki wynik utrzymał się do przerwy.

Przez całą drugą połowę LZS Starowice starał się sforsować szczelną obronę rywali. Piłka posyłana przez kolejnych zawodników szybowała ponad lub obok bramki, a gry już zmierzała w jej światło, to na drodze stawał, dobrze dysponowany tego dnia, bramkarz Fortuny, Przemek Haręza.

Dopiero na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Ian Luiz dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Dawid Rudnik wbił futbolówkę głową do bramki rywali.

Remis na własnym boisku to dla wicelidera wynik po prostu niekorzystny. Taka myśl z pewnością pojawiła się w głowach piłkarzy ze Starowic, którzy po wznowieniu gry natychmiast rzucili się do ataku. Takie podejście szybko przyniosło efekty.

W doliczonym czasie gry, znajdujący się na prawym skrzydle Ian Luiz silnym uderzeniem skierował piłkę w światło bramki, a Setla dobił ją, zapewniając gospodarzom trzy punkty.

Tego samego dnia lider IV ligi, Ruch Zdzieszowice przegrał u siebie z LZS Walce 3:5. Starowiczanie zrównali się zatem punktami z pierwszym zespołem w tabeli. Awans do III ligi pozostaje kwestią otwartą, ale trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że Starowiczanie imponują skutecznością i spokojem, a to może na ostatniej prostej przesądzić o tym, kto zakończy sezon na szczycie tabeli.

LZS Starowice Dolne – KS Fortuna Głogówek 2:1 (0:1).
Bramki: 34’ Michał Koc, 86’ Dawid Rudnik, 90+4’ Adam Setla.
Skład LZS Starowice: Kowalczyk Piotr – Nowosielski, Dabo Abulai Calaban (82’ Grądowski), Ian Luiz, Setla, Kowalczyk Krystian, Sobczyński, Rakowski, Kaigue (46’ Zychowicz), Oliveira (46’ Raś, 62’ Dro Narcisse Ble), Rudnik.
Trener: Jakub Reil.
Upomnienia: 30’ Oliveira, 37’ Kaigue, 57’ Rudziński.
Sędziował: Przemysław Dudek.

Przypominamy, że 1 kwietnia o godz. 16.00 zespół ze Starowic zmierzy się na wyjeździe z LZS Victoria Chróścice, a 8 kwietnia o godz. 16.00 zagra u siebie z Piastem Strzelce Opolskie. Zachęcamy do kibicowania!

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny