Gdzie można zbadać wodę?

Martwisz się czy to co pijesz może Ci zaszkodzić? Masz wątpliwości co do szczelności szamba sąsiada i obawiasz się ewentualnych przecieków do twojej studni? Chcesz wiedzieć, czy twoja oczyszczalnia przydomowa spełnia wymogi ochrony środowiska w kwestii stopnia oczyszczenia ścieków? Zapraszamy do zapoznania z ofertą akredytowanego laboratorium brzeskiego PWiK-u.

Laboratorium zlokalizowane jest na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Gierszowicach (ok. 10 minut drogi samochodem z Brzegu). Przyjmuje zlecenia na badania dla klientów zewnętrznych, a więc każdego potencjalnego zainteresowanego jakością wody czy ścieków.

Usługi świadczy na wysokim poziomie, co potwierdza Certyfikat Akredytacji Laboratorium badawczego nr AB 1379 potwierdzający, że laboratorium spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Nie potrzeba zatem wybierać się do Wrocławia czy Opola gdzie są inne placówki realizujące badania. Można zaoszczędzić na paliwie.

Zlecenia na badania fizykochemiczne przyjmowane są w dni robocze w godzinach 7-10:00, natomiast zlecenia na badania mikrobiologiczne w tych samych godzinach, ale od poniedziałku do wtorku po wcześniejszym umówieniu z laboratorium.

Próbki pobierane są przez pracownika laboratorium lub bezpośrednio przez zlecającego po wcześniejszym pobraniu przez niego specjalnej wysterylizowanej butelki przeznaczonej do pobierania próbek mikrobiologicznych.

Koszt usługi uwarunkowany jest od jej zakresu. Z cennikiem można zapoznać się na stronie www.pwik.brzeg.pl w zakładce „do pobrania”.

W celu uzyskania szczegółowych informacji można również dzwonić pod numer 77 411 99 78. Oferta laboratorium kierowana jest do osób prywatnych, a także do firm i zakładów.

Warto tu nadmienić, że kwalifikacje personelu laboratoryjnego są systematycznie potwierdzane w udziale w krajowych i międzynarodowych porównaniach międzylaboratoryjnych.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 foto: T. Parcej

198 thoughts on “Gdzie można zbadać wodę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *