Zaproszenie na Dzień Otwarty w Ekonomie

25 kwietnia Zespół Szkół Ekonomicznych zaprasza na Dzień Otwarty! Każdy będzie mógł sam się przekonać, jak wygląda nasza szkoła z bliska, jakim ciekawym, przyjaznym  inspirującym jest miejscem.

Budynek szkoły mieści się praktycznie w samym centrum miasta, bardzo blisko dworca PKP i stacji PKS. Jest tu więc bezpiecznie i spokojnie, na lipach przed szkołą gniazdują  szpaki, gołębie i wróble, a z tyłu  rozciąga się piękny, stary park.

Wewnątrz szkoła jest jasna, widna, kolorowa, z wygodnymi kanapami w dwóch strefach uczniowskiego relaksu. Mamy aż 7 świetnie wyposażonych pracowni komputerowych niezbędnych do prowadzenia zajęć  z przedmiotów zawodowych, w zawodach takich, jak:

TECHNIK EKONOMISTA – zawód dający szerokie możliwości. Może znaleźć pracę wszędzie tam, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza oraz w jednostkach budżetowych i finansowych. Ukończenie technikum w tym zawodzie może wiązać się też z początkiem  kariery naukowej, ponieważ ekonomia to jedna z najważniejszych współczesnych nauk. Absolwent może pracować jako specjalista do spraw  kadr i płac w przedsiębiorstwach, specjalista w biurach rachunkowych i kancelariach podatkowych;

TECHNIK REKLAMY: to ktoś, kto organizuje oraz prowadzi sprzedaż produktów i usług reklamowych, a także prowadzi kampanie reklamowe,  projektuje oraz wykonuje środki reklamowe. Po ukończeniu naszej szkoły może pracować jako projektant grafiki (art designer), pracownik działu kreatywnego, agent reklamowy, specjalista ds. marketingu, specjalista ds. reklamy;

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ zajmuje się przygotowywaniem materiałów do drukowania. Obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego.  Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. To od jego umiejętności i kreatywności zależy ostateczny kształt bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek. Absolwent  tego kierunku może pracować jako grafik komputerowy, dyrektor kreatywny, iu designer, projektant aplikacji.

 A, przy okazji: wyposażenie pracowni poligraficznych ma u nas poziom uniwersytecki – wystarczy tu wspomnieć choćby o ploterze, drukarce sublimacyjnej, drukarce 3D lub o studiu foto – video z bezcieniowym namiotem;

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU zajmuje się projektowaniem i realizacją różnych terenów zieleni. Z łatwością wybiera odpowiednie gatunki i rodzaje drzew, krzewów i innych roślin, tworząc atrakcyjne i ciekawe przestrzenie – od tarasów przez duże osiedla, parki, skwery i inne tereny miejskie. Dzięki swoim umiejętnościom wie dokładnie, jak sprawić, by niepozorny ogródek zamienił się w piękną oazę zieleni.  To także pracownik  urzędów, instytucji i organizacji zajmujących się ochroną krajobrazów kulturowych, może działać  też  firmach ogrodniczych i innych zajmujących się rekultywacją terenów zdegradowanych albo prowadzić własną działalność gospodarczą;

TECHNIK LOGISTYK (ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI) to osoba, która ma za zadanie skutecznie zarządzać przepływem surowców i materiałów oraz koordynować łańcuch dostaw tak, aby produkt został sprawnie przetransportowany od dostawcy do odbiorcy końcowego. Może on pracować jako specjalista do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów  i produkcji, handlu elektronicznego, obsługi klientów, zarządzania centrum dystrybucyjnym, gospodarki magazynowej, spedycji i organizacji transportu.

Nasza szkoła oferuje więc kształcenie we wciąż  poszukiwanych zawodach. Daje świetne przygotowanie zawodowe, co umożliwia absolwentowi znalezienie atrakcyjnej pracy.  W trakcie nauki natomiast, uczniowie mogą zdobywać dodatkowe kwalifikacje poprzez praktyki zagraniczne i płatne  staże.

Uczestniczymy też w kilku projektach. Na przykład  „Nasza jakość – Twoja szansa” jest realizowany i koordynowany  przez nas, na nasz wniosek, a  w jego ramach nie tylko adaptujemy i wciąż doposażamy swoje pracownie, ale także oferujemy naszym uczniom NIEODPŁATNE zdobywanie dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, takich, jak podstawy rachunkowości,  prawo jazdy kategorii B i obsługa wózków jezdniowych!

„Erasmus Plus” to z kolei  program Unii Europejskiej w dziedzinie między innymi edukacji i szkoleń,  który umożliwia naszym uczniom wyjazdy na staże do Irlandii, Szwecji i Włoch, gdzie przy okazji mogą poznać  kulturę, obyczaje, zabytki, potrawy  i życie codzienne  tych krajów, co przecież nie jest bez znaczenia dla poznającego życie młodego człowieka.

Ekonom  odnajduje się świetnie także jako organizator wielu rozrywek swoim  uczniom. Przed świętami wyjeżdżamy  na słynny bożonarodzeniowy jarmark do Drezna, odwiedzamy też wiedeńską firmę logistyczną LKW Walter. Jeździmy też oczywiście bliżej – na Rajd Pierwszaka  w góry, a także do Krakowa, Częstochowy, do Energylandii, Parku Trampolin, na liczne wycieczki przedmiotowe, na przykład do Oświęcimia, albo choćby do kina, na lodowisko, do kręgielni. Mamy też wiele „stacjonarnych” imprez, takich jak Memoriał Anny Lityńskiej, Ekonomalia, kiermasze, świąteczne parady  wiele, wiele innych.

Uczniowie wraz z nauczycielami nagrywają świąteczne i promocyjne teledyski,  szkolne filmiki, tworzą kalendarze, bawią się na studniówkach i półmetkach, utrzymują pełne sympatii wzajemne relacje, także po ukończeniu szkoły. Dajemy więc możliwość nie tylko pobierania nauki na wysokim poziomie, ale także bawienia się, odkrywania  świata, poznawania  ludzi i czerpania radości z życia.

Przedstawiliśmy tu jedynie część naszej rozległej działalności, którą dokumentujemy na stronie internetowej, Facebooku i Instagramie.

 Najlepiej jednak będzie przyjść do nas 25 kwietnia, porozmawiać z uczniami, nauczycielami, zwiedzić budynek, posłuchać informacji o zawodach, w których kształci Ekonom, czyli przekonać się, jaką świetną, nowoczesną i przyjazną jesteśmy szkołą!

Zapraszamy! Czekamy we wtorek, do zobaczenia!

319 thoughts on “Zaproszenie na Dzień Otwarty w Ekonomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *