„Phe3nix Active School” w Jedynce

Podstawowym zadaniem szkoły jest wszechstronny rozwój młodego człowieka, w tym kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia. W myśl tej zasady Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzegu wzięła udział w największym w Polsce konkursie dla szkół podstawowych „Phe3nix Active School”. Głównym założeniem tego konkursu była aktywizacja jak największej liczby uczniów do działań związanych ze sportem.

W ciągu tygodnia aktywności fizycznej uczniowie sprawdzali się w różnych wyzwaniach sportowych. Był dzień poświęcony konkurencjom indywidualnym, gdzie każdy mógł zmierzyć się z rówieśnikami w rzutach do kosza, skokach na skakance, trójboju siłowym czy żonglerce piłką. W dniu aktywności zespołowej, klasowe drużyny miały okazję pokonać przeciwników, doskonaląc współpracę i taktykę gry w siatkówkę, koszykówkę, unihokej czy piłkę nożną. Odbył się również „Dzień wiedzy o ciele człowieka i zdrowym odżywianiu”, podczas którego uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe pojęcia w zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski quizie.

Jedną z popularnych aktywności jest turystyka. Spotkanie z panem Zajączkowskim było głównym punktem programu „Dnia z turystyką”. Opowiadał on o ciekawych miejscach w naszej okolicy i regionie, różnorodnych formach turystyki oraz korzyściach płynących z aktywnego spędzania wolnego czasu. Jedną z form promocji sportu był konkurs plastyczny, pod tytułem: „Polscy Sportowcy”. Wykonane plakaty pokazały ogromną liczbę sukcesów polskiego sportu, a także zachęcały do podejmowania wysiłku fizycznego w różnych dyscyplinach. Przerwy międzylekcyjne także były aktywne. Dominowała ulubiona „Belgijka”. Były też inne układy taneczne, skakanka i hula-hop.

Podsumowaniem tygodnia aktywności fizycznej było dołączenie do ogólnopolskiego bicia rekordu w zbiorowym wykonaniu „pajacyków”. Łącznie jednocześnie próbę wykonało 255 uczniów naszej szkoły. Na zakończenie tygodnia odbył się wielki mecz, w którym reprezentacja nauczycieli zmierzyła się z uczniami klasy ósmej w piłce siatkowej. Choć wygrali nauczyciele, to jednak sama rywalizacja i dobra zabawa były w tym przypadku najważniejsze.

Sport i aktywność są potrzebne w każdym wieku i dla każdego, a wiedza i świadomość korzyści, to siły napędowe naszej działalności. Tydzień z „Phe3nix Active School” był znakomitą formą zaangażowania całej społeczności szkolnej w sport i zdrowy styl spędzania wolnego czasu.

A. Teklińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *