Wojtek Bednarz – Najlepszy mechanik pojazdów samochodowych na Opolszczyźnie

Wojtek Bednarz jest najlepszym mechanikiem pojazdów samochodowych na Opolszczyźnie, to już fakt! Zdobył ten tytuł podczas Wojewódzkiego konkursu „Sprawny w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych 2023”.

Praktyczna część konkursu odbyła się 25 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Wojtek jest uczeniem Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu, klasa 3 BB Szkoły Branżowej w zawodzie mechanik samochodowy. Zajęcia praktyczne odbywa w PKS Brzeg.

Konkurs, do którego zgłoszono Wojtka przez Hufiec Pracy w Brzegu (jest on uczestnikiem zajęć) składał się ze z części teoretycznej oraz praktycznej. Do części praktycznej przystąpiło 10 uczestników z Hufców Pracy z województwa opolskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań.

Najlepszym w części teoretycznej okazał się Piotr Kaziczka z Hufca Pracy w Brzegu i uczeń ZSB w Brzegu, Wojciech Bednarz oraz Dominik Wujek. Wszyscy uczniowie ZSB w Brzegu i uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu.

Ostatecznie do części praktycznej przystąpiło trzech uczestników, którzy wykazali się największą umiejętnością obsługi technicznej pojazdów.

Warto dodać, że zadania w obu częściach konkursu opracował Aleksander Sokołowski, nauczyciel CKZ w Kędzierzynie-Koźlu, egzaminator OKE, przewodniczący komisji konkursowej.

Największymi zdolnościami praktycznymi i teoretycznymi wykazał się uczeń ZSB Wojciech Bednarz, zdobywając tym samym I miejsce. Dominik Wujek zajął z kolei miejsce trzecie.

Gratulujemy naszym uczniom takiego sukcesu! Wiadomo, mechanik pojazdów samochodowych ma bardzo wysoki poziom w naszej szkole i u naszych pracodawców. Gratulujemy!

Celem konkursu było sprawdzenie poziomu przygotowania uczestników do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych oraz wyłonienie reprezentanta Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP do ogólnopolskiego konkursu w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Odbędzie się on w dniach 16-19 maja 2023 w CKiW w Gołdapi.

Wojtek! Trzymamy kciuki! Ogromnie gratulujemy i wierzymy, że pokonasz wszystkich, zdobywając najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie, bo kto, jeśli nie Ty!

Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu
Źródło: www.OHP.pl

158 thoughts on “Wojtek Bednarz – Najlepszy mechanik pojazdów samochodowych na Opolszczyźnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *