Dominik Nowacki w finale ogólnopolskiego konkursu Young Car Mechanic

Dominik Nowacki, uczeń klasy II technikum pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach VII krajowego konkursu Young Car Mechanic, który odbył się w Warszawie.

Jest to europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Już samo zakwalifikowanie się do finałowej dziesiątki było świetnym osiągnięciem, bo w tegorocznej edycji konkursu brało udział 900 uczestników reprezentujących 23 szkoły z całej Polski.
W etapie finałowym najlepsza dziesiątka konkursu musiała wykonać 10 zadań praktycznych przygotowanych przez organizatora konkursu firmę Inter Cars i jej partnerów – czołowych dostawców i producentów branży Automotive.

Wykonanie zadań wymagało od uczestników specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności w posługiwaniu się odpowiednimi narzędziami i przyrządami. Finaliści musieli wykazać się umiejętnościami m.in. wymiany napędu rozrządu, znajomością zaawansowanej diagnostyki komputerowej. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wyrównany, wysoki poziom. W klasyfikacji końcowej dzieliły ich niewielkie różnice punktowe.

Dominik w finale zajął 9 miejsce. Otrzymał nagrody rzeczowe, a dla każdego z finalistów Fundacja Inter Cars ufundowała ponadto nagrodę w postaci jednorazowego stypendium w wysokości 1000 zł na rozwój talentów i zainteresowań.

Serdecznie gratulujemy Dominikowi i jego nauczycielom oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Roman Zięba

One thought on “Dominik Nowacki w finale ogólnopolskiego konkursu Young Car Mechanic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *