Sztuka walki – trening ciała i umysłu

Aikido już na stałe zagościło w Brzegu. Od 1995 r. istnieje w naszym mieście sekcja tej japońskiej sztuki walki. Studenci i instruktorzy na treningach stale podnoszą swoje umiejętności. Dodatkowo sekcja, dzięki pomocy miasta, cyklicznie organizuje staże szkoleniowe z udziałem nauczycieli z Polski i zagranicy.

W sobotę (27 maja) w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu odbył się staż Aikido. Prowadzącym treningi był Miroslav Smid (5 DAN), główny trener i szef AID Beroun w Czechach. Współpraca z nim trwa nieprzerwanie od ponad 15 lat. Frekwencja dopisała – w stażu wzięło udział 25 adeptów tej sztuki walki. Zajęcia jak zwykle miały charakter otwarty. Uczestniczyć w nich mógł każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Oprócz miejscowych aikidoków do Brzegu zjechali studenci z innych miast: Oławy, Opola, Strzelec Opolskich, Myślenic, Torunia no i oczywiście z Beroun.

Sensei zaprezentował wiele ćwiczeń oraz technik na najwyższym poziomie. Prezentowany ruch imponował wszystkim zarówno dynamiką, jak i bardzo wysokim poziomem kontroli. Ćwiczący starali się dokładnie odwzorować zaprezentowany ruch. Na szczęście Mistrz cały czas kontrolował i korygował, kiedy trzeba, postępy ćwiczących. Na szczęście Aikido to nie tylko praktyka na macie. Po wysiłku zawsze należy uzupełnić poziom energii i podzielić radością ze wspólnego treningu. Zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na następne spotkania – powiedział Wojciech Mamczura, gospodarz stażu.

Staż składał się z dwóch treningów o 2,5 godz. każdy. Sekcja Brzeg, będąca organizatorem wydarzenia przygotowała dla wszystkich ćwiczących słodki poczęstunek między treningami. Po pięciu godzinach spędzonych na macie wszyscy udali się na zasłużony relaks przy wspólnej biesiadzie. To już też stało się tradycją, stanowiącą nieodłączny element integracji między naszymi miastami.

Jeśli interesują Cię wschodnie sztuki walki, dołącz do nas. Nie potrzebna Ci nadludzka moc i sprawności kaskadera. Wystarczą chęci i sprawność ruchowa. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 18.00-19.00 (trening dla dzieci) i 9.00-21.00 (trening dla dorosłych). Nasze dojo mieści się w małej sali sportowej PSP nr 3 w Brzegu, przy ul. Kamiennej 22.

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *