Rekord Bielsko-Biała – Stal Brzeg, czyli najważniejszy mecz sezonu

Przed Stalowcami wyjazd na teren wicelidera z Bielska-Białej. Będzie to kolejny mecz, który brzeżanie muszą wygrać, chcąc skutecznie walczyć o utrzymanie w III lidze.

Od kilku kolejek trwają analizy odnośnie szans na utrzymanie na trzecim poziomie rozgrywkowym. W ubiegły weekend dowiedzieliśmy się już bardzo dużo – wiadomo, że z II ligi spadły rezerwy Śląska Wrocław oraz Górnik Polkowice, a więc bezpieczną pozycją w III lidze jest 13. lokata. Na dwie kolejki przed końcem sezonu mamy więc do odrobienia trzy punkty do Warty Gorzów. To też oznacza, że w starciu z Rekordem musimy zagrać o pełną pulę.

BTS Rekord Bielsko-Biała powstał w 1994 roku. W ostatnich latach klub rozsławiają zwłaszcza futsaliści, wielokrotni Mistrzowie Polski w tej dyscyplinie. Bardzo stabilną i poważaną markę wyrobili sobie również piłkarze nożni, dla których obecny sezon jest już dziesiątym z rzędu na poziomie III ligi. Podopieczni Dariusza Mrózka stale notują progres – rozgrywki 2020/21 zakończyli oni na szóstym miejscu, rok później finiszowali na czwartej pozycji w III lidze, a teraz jest jeszcze lepiej.

Rekordzistom brakuje bowiem tylko jednego punktu, by zapewnić sobie historyczną, drugą pozycję na koniec sezonu III ligi. Choć w Bielsku mogą odczuwać mały niedosyt, bo wydawało się, że biało-zieloni mogą skutecznie powalczyć o awans, to ostatecznie Polonia Bytom okazała się niedościgniona. Bez wątpienia jest to jednak bardzo dobry sezon dla naszych piątkowych rywali. Drugie miejsce w III lidze, udana przygoda w Fortuna Pucharze Polski (odpadnięcie z Pogonią Szczecin dopiero po rzutach karnych) i prawdopodobne zwycięstwo w klasyfikacji Pro Junior System – tak można streścić kończące się już rozgrywki w wykonaniu Rekordu.

Nasi przeciwnicy w tym sezonie wygrali 19 spotkań, 8 zremisowali i 5 przegrali, co składa się na łączny dorobek 65 punktów (bramki 69:36). Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy Dariusza Mrózka jest Marcin Wróbel, autor 16 goli, za którego plecami czai się Daniel Świderski (15 trafień).

Piątkowy pojedynek Stali Brzeg z Rekordem Bielsko-Biała będzie 13. meczem w historii pomiędzy tymi drużynami. O poprzednich starciach przeczytać można TUTAJ.

Starcie z wiceliderem będzie zarazem ostatnim wyjazdowym pojedynkiem żółto-niebieskich w tym sezonie. Stawka jest jasna i choć nie zapowiada się na lekki mecz, to wierzymy, że przy takiej grze jak z Wartą Gorzów uda się wrócić do Brzegu z punktami.

Mecz 33. kolejki III ligi: Rekord Bielsko-Biała – Stal Brzeg jako sędzia główny poprowadzi arbiter z ekstraklasy, Paweł Malec. Jego pierwszy gwizdek na stadionie w „Cygańskim Lesie” usłyszymy o godzinie 17:30. Trzymajcie kciuki za naszych chłopaków!

33. kolejka III ligi (grupa 3)
Rekord Bielsko-Biała – Stal Brzeg

09.06.2023 (piątek), godz. 17:30
Stadion Rekordu, ul. Startowa 13.

Stal Brzeg
fot. Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *