W Brzegu powstaną nowe domy dziecka

Najpierw projekt, a potem budowa – za półtora roku dzieci przebywające w pieczy zastępczej zyskają nowe placówki opiekuńczo-wychowawcze. Trzy zupełnie nowe domy, zaprojektowane i wybudowane od podstaw, powstaną przy ulicy Poprzecznej (na terenie istniejącego Centrum Administracji Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych). Wczoraj (7 czerwca) Starostwo Powiatowe w Brzegu podpisało umowę z wykonawcą.

– W każdym z budynków mieszkać będzie czternaścioro dzieci – wyjaśnia starosta brzeski Jacek Monkiewicz. Nasza inwestycja powstanie w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj”. To oznacza, że dziś podpisujemy umowę, ale przez pierwsze cztery miesiące będzie trwała faza projektowania, a dopiero potem ruszą prace budowlane. Za półtora roku będziemy mogli pochwalić się nowoczesnymi placówkami.

Wykonawcą inwestycji została firma Certa Damian Szymaniak z Krzyżowic. Podpisy na umowie złożył również Jacek Monkiewicz oraz wicestarosta Ewa Smolińska. Obecna była również Arletta Kostrzewa, członek zarządu.

Zadanie kosztować będzie blisko 12 mln złotych. 85% kwoty to rządowe wsparcie w ramach programu „Polski Ład”. Pozostałe koszty to wkład własny Powiatu Brzeskiego. W podpisaniu umowy, oprócz naszych samorządowców i pracowników starostwa, uczestniczył również wicewojewoda Tomasz Witkowski oraz dyrektor CAPOW w Brzegu Ewa Szwed.

Starostwo Powiatowe w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *