Gala wręczenia nagród Primus Inter Pares i Primus 2023

Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie tego, co minęło i nagrodzenie tych, którzy przyczynili się do uświetnienia miasta na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. 14 czerwca w brzeskim Ratuszu odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek Primus i Primus Inter Pares dla najlepszych uczniów szkół podstawowych. W wydarzeniu udział wziął Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Uroczystą ceremonię rozpoczęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu. Po części artystycznej głos zabrał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wyraził dumę z osiągnięć młodych brzeżan.

Cieszę się, że jak co roku mogłem docenić waszą ciężką pracę i wasz wysiłek. W tym roku nagrodzonych jest jeszcze więcej osób, niż w 2022, co daje mi tym większe powody do zadowolenia. Gratuluję serdecznie rodzicom i nauczycielom, bo to wy jesteście drogowskazami dla tych młodych ludzi. Ich sukcesy to w ogromnej części wasza zasługa – mówił.

W tym roku nagrodzono łącznie 162 uczniów, a w tym znalazło się 130 Primusów i 32 Primusów Inter Pares. Wyróżnionych zostało także 46 nauczycieli: 41 – Primusów i 5 Primusów Inter Pares. Z uwagi na liczbę nagrodzonych gala została podzielona na dwie części. Uczniowie otrzymali również nagrody za osiągnięcia sportowe w kończącym się już roku szkolnym.

W ceremonii udział wzięli również Kierownik Biura Oświaty Elżbieta Ochmańska-Jurkowska oraz zastępca Krystyna Nowak, a także miejscy radni i członkowie komisji oświaty.

UM w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *