65 lat piłki ręcznej w Brzegu

Piłka ręczna w naszym mieście ma już 65 lat. Z okazji jubileuszu, w hali sportowej przy ulicy Oławskiej spotkali się szczypiorniści, trenerzy, działacze i kibice. Był czas na odznaczenia i wspomnienia.  W uroczystości wziął udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Piłka ręczna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Brzegu. Z naszego miasta wywodzi się spora grupa zawodników, którzy osiągali i osiągają liczne sukcesy w kraju i na arenie międzynarodowej, grając w ligach zagranicznych i w reprezentacji Polski. Wszystko zaczęło się w 1957 roku, kiedy powstał Międzyszkolny Klub Sportowy Orlik Brzeg. Już od 65 lat możemy podziwiać grę naszych szczypiornistów, dopingując ich w osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych.

Dziękuję za Państwa zaangażowanie, promowanie naszego miasta i zarażanie miłością do sportu. Życzę kolejnych pięknych jubileuszy, zdrowia, niegasnącego zapału do pracy i powodzenia na boisku! Aby kontuzje omijały naszych graczy szerokim łukiem! Wszystkiego dobrego! – mówił Burmistrz Jerzy Wrębiak.

UM w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *