Rowerowe Przedszkole PP 5

Wiosna i lato to czas, który sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Z radością opuszczamy swoje domy, aby cieszyć się pięknem otaczającej przyrody. Wielu z nas przesiada się z samochodu na rower, by w pełni cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem.

Naukę jazdy na rowerze warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Pierwszy rower jest zwykle jednym z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci prezentów i sprawia im wiele radości Dzieci w wieku przedszkolnym w naturalny sposób, metodą prób i błędów, szybko opanowują umiejętność jazdy na rowerze. Korzystając z roweru nasze pociechy rozwijają nie tylko mięśnie i koordynację, ale również doskonalą funkcjonowanie układu nerwowego.

Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu zrzesza wielu miłośników jednośladów. Od piętnastu lat nasza placówka wraz z PTTK oddział Ziemi Brzeskiej cyklicznie organizuje „Rajd Rowerowy Przedszkolaka”. Impreza ta cieszy dużym zainteresowaniem wśród brzeżan i corocznie gromadzi fanów rowerów z najbliższej okolicy.

17 czerwca odbył się jubileuszowy XV „Rajd Rowerowy Przedszkolaka”.

Peleton wyruszył z Placu Zamkowego i poruszał się ulicami miasta oraz Parkiem Wolności w kierunku Stadionu Miejskiego. W rajdzie wzięło udział około 400 uczestników w różnym wieku. Najmłodsi rowerzyści wystartowali na rowerkach biegowych oraz w fotelikach rowerowych pod czujnym okiem swoich opiekunów.

Gościem rajdu był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który objął nad imprezą patronat honorowy.
Po dotarciu na MOSiR uczestnicy mogli odpocząć i posilić się. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji takich jak dmuchańce, tatuaże, puszczanie baniek, loteria fantowa czy pokazy Straży Pożarnej oraz konkursy z nagrodami. Wszyscy rowerzyści mogli poczęstować się jubileuszową babeczką przygotowaną przez pracowników przedszkola.

Impreza odbywała się pod hasłem disco i można było przebrać się adekwatnie do tematyki. Dla dzieci zorganizowano konkurs na najlepszy strój dyskotekowy oraz najciekawiej przystrojony rower.

Muzyczną atrakcją festynu był koncert zespołu bębniarskiego „Fabryka Rytmu” wraz z grupą warsztatową. Muzycy umilali gościom czas swoja autorską muzyką oraz niesamowitą energią. Brzmienie bębnów niejednego porwało do tańca i przeniosło w egzotyczne zakątki naszej planety.

Piękna aura, mnogość atrakcji oraz życzliwa i rodzinna atmosfera sprawiła, że ten rajd z pewnością zapamiętamy na długo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że chcieli spędzić z nami swój wolny od pracy dzień i pokazać, że warto ruszyć się z kanapy w kierunku zdrowia.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację rajdu: policji, straży miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubszy, członkom zespołu „Fabryka Rytmu”, personelowi medycznemu, pracownikom MOSiR oraz personelowi przedszkola za ich pracę i wkład włożony w organizację rajdu.

XV Rowerowy Rajd Przedszkolaka odbył się jako realizacja zadania publicznego finansowanego przez Gminę Brzeg. Realizatorem imprezy było Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze Oddział Ziemi Brzeskiej oraz Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu.

Monika Kużdżał
Prezes Koła PTTK „Mali odkrywcy”
przy Przedszkolu Publicznym nr 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *