„Budowlanka” doczeka się prawdziwego boiska wielofunkcyjnego

Piłka nożna, siatkowa, koszykowa, a nawet tenis – to tylko niektóre dyscypliny, które będą mogli uprawiać uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Do tego wirtualna, mała strzelnica oraz zadaszenie o stałej konstrukcji. Tak prezentuje się inwestycja, którą zrealizuje w przyszłym roku Powiat Brzeski.

O potrzebie realizacji tego zadania mówi się od lat. Wystarczy wejść na teren „budowlanki” i zobaczyć zdegradowane boisko. Nowa inwestycja powstanie w innej lokalizacji, zaraz za budynkiem „C”. Ze względu na problemy z melioracją przy wysokich stanach Odry lub intensywnych opadach deszczu, bezpieczniej wybudować boisko zupełnie w nowym miejscu.

– Zakres prac obejmuje prace przygotowawcze oraz budowę boiska z nawierzchni poliuretanowej wraz z niezbędnymi elementami użytkowymi. Do tego zagospodarowanie terenu wokół, wykonanie ciągów pieszych, obsianie trawy oraz budowa obiektów małej architektury, jak ławki i kosze – wyjaśnia starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Zadanie zrealizowane zostanie dzięki rządowej dotacji w ramach „Olimpii – Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Powiat znalazł się na liście Ministerstwa Sportu i Turystyki z proponowaną dotacją w wysokości blisko 2,5 mln złotych. Milion złotych to wkład własny naszego samorządu.
Zadanie ma ruszyć w kwietniu 2024 roku.

Starostwo Powiatowe w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *