Relacja z Brzeskiej Wakacjady

Oldboje Brzeg w piłce nożnej oraz para Franek Leśnikowski/Adam Ostrowski w siatkówce plażowej – to mistrzowie Brzeskiej Wakacjady 2023 zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W sobotę jako pierwsi do rywalizacji przystąpili futboliści. W Brzeskim Letnim Turnieju Piłkarskim drużyn sześcioosobowych już pierwsze dwa mecze okazały się decydujące o końcowej kolejności. Najpierw FC Equipe pokonało ekipę Donaldsona 1:0, a potem w spotkaniu na szczycie Oldboje Brzeg zmierzyli się z Chłopakami ze Zrywu. Pozostałe mecze stały już pod znakiem dominacji faworytów, a piłkarze – zmagający się z 30-stopniowym upałem – postawili głównie na atak, dlatego w czterech pojedynkach padło aż 25 bramek.

Królem strzelców został Piotr Przybylski (Chłopaki ze Zrywu – 5 goli), najlepszym bramkarzem – Krzysztof Pawlik (Oldboje Brzeg), a najlepszym zawodnikiem – Marcin Łobodziec (Oldboje Brzeg).

Wyniki:
Donaldson: FC Equipe 0:1 (gol Igor Bochkarev)
Oldboje Brzeg – Chłopaki ze Zrywu 2:1 (Marcin Łobodziec 2 – Dawid Wroński)
Donaldson – Oldboje Brzeg 0:2 (Marek Zagórski 2)
FC Equipe – Chłopaki ze Zrywu 1:6 (Denys Biriukov – Michał Buczyński 2, Piotr Przybylski 2, Dawid Wroński 2)
Donaldson – Chłopaki ze Zrywu 2:8 (Gracjan Pruszyński, Krzysztof Semenowicz – Michał Buczyński, Valentyn Romanchuk, Maciej Siek, Piotr Przybylski 3, Szymon Kozłowski 2)
FC Equipe – Oldboje Brzeg 1:5 (Denys Biriukov – Krzysztof Siupika, Krzysztof Pawlik 2, Piotr Urysz 2)

Tabela:
1. Oldboje Brzeg 3 9 9:2
(skład: Piotr Tuchowski, Marek Zagórski, Krzysztof Siupika, Adam Pankiewicz, Grzegorz Kowal, Krzysztof Pawlik, Piotr Urysz, Marcin Łobodziec, Dariusz Majdaniuk, Paweł Adamczyk)
2. Chłopaki ze Zrywu
(Łukasz Sandurski, Michał Buczyński, Valentyn Romanchuk, Serhiy Shapovalov, Maciej Siek, Piotr Przybylski, Adam Skorupa, Szymon Kozłowski, Dawid Wroński)
3. FC Equipe
(Denys Biriukov, Michał Chlasta, Igor Bochkarev, Michał Martyniuk, Dawid Kinatowski, Mateusz Kiec, Gennadiy Shingler, Marcin Niewiadomo)
4. Donaldson
(Dawid Sondej, Maciej Wierzbicki, Gracjan Prószyński, Kacper Krzywicki, Dawid Ciomek, Marcin Haręza, Marek Sobania, Krzysztof Semenowicz, Adrian Iwasieczko)

Do niedzielnego turnieju siatkówki plażowej przystąpiło 10 duetów. Oprócz brzeskich par do zawodów zgłosili się goście z Wrocławia, Kędzierzyna-Koźla, Jelcza-Laskowic czy Opola i – jak się potem okazało – to oni rozdawali karty. Już pierwsze mecze przyniosły zaciętą rywalizację: połowa spotkań I i II rundy (grano systemem brazylijskim do jednego wygranego seta) zakończyła się grą na przewagi. Co ciekawe, los w pierwszym meczu skojarzył dwie pary, które ostatecznie znalazły się w czołowej czwórce: Jakub Krent i Taras Jackiewicz (Jelcz-Laskowice) przegrali 20:22 z parą Marek Ziomek/Kamil Ziomek (Opole/Janów). Temu pierwszemu duetowi nie przeszkodziło to jednak w skutecznej dalszej rywalizacji, zwieńczonej awansem do finału.

Pechowe losowanie mieli z kolei wicemistrzowie z ubiegłego roku: brzeska para Wiktor Czerep/Dariusz Kałuziński najpierw 19:21 przegrała z późniejszymi mistrzami, a potem odpadła po meczu z nowymi wicemistrzami Brzeskiej Plażówki.

Co ciekawe, w turnieju mieliśmy aż trzy pary ojciec-syn i jedna z nich zajęła piąte miejsce (Przemysław Wróbel i Jacek Wróbel), a dwie pozostałe spotkały się w meczu o trzecią lokatę. Rafał Pustelnik i zaledwie 12-letni Dominik Pustelnik już wcześniej sprawili niespodziankę, eliminując duet Radosław Cinkowski-Patryk Kiekisz (24:22), a w meczu o brąz wygrali 2:1 z parą Ziomek/Ziomek.

Finał był równie wyrównany jak mecz o trzecie miejsce. W pierwszym secie lepsi byli doświadczeni mistrzowie z Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki: Kuba Krent i Taras Jackiewicz. W kolejnych dwóch setach górę wzięła już jednak młodość poparta warunkami fizycznymi Franka Leśnikowskiego i Adama Ostrowskiego. Dla tego pierwszego był to drugi tytuł mistrzowski z rzędu w Brzeskiej Plażówce.

Wyniki:
I runda: Krent/Jackiewicz – Ziomek/Ziomek 20:22, Gazda/Zadwórny – Wróbel/Wróbel 22:24,
II runda: Mochniak/Okonkowski – Ziomek/Ziomek 15:21, Cinkowski/Kiekisz – Pustelnik/Pustelnik 21:17, Leśnikowski/Ostrowski – Czerep Kałuziński 21:19, Wróbel/Wróbel – Bogacki/Iwasieczko 21:12,
III runda: Krent/Jackiewicz – Bogacki/Iwasieczko 21:3, Gazda/Zadwórny – Mochniak/Okonkowski 21:23,
IV runda: Ziomek/Ziomek – Cinkowski/Kiekisz 21:14, Leśnikowski/Ostrowski – Wróbel/Wróbel 21:16,
V runda: Krent/Jackiewicz – Czerep/Kałuziński 21:13, Pustelnik/Pustelnik – Mochniak/Okonkowski 21:15
VI runda: Wróbel/Wróbel – Krent/Jackiewicz 5:21, Cinkowski/Kiekisz – Pustelnik/Pustelnik 22:24
półfinały: Ziomek/Ziomek – Krent/Jackiewicz 13:21, Leśnikowski/Ostrowski – Pustelnik/Pustelnik 21:11
o III miejsce: Ziomek/Ziomek – Pustelnik/Pustelnik 10:15, 15:12, 8:15
finał: Krent/Jackiewicz – Leśnikowski/Ostrowski 15:11, 10:15, 7:15

Kolejność Brzeskiej Plażówki
1. Franek Leśnikowski, Adam Ostrowski (Kędzierzyn-Koźle/Wrocław)
2. Jakub Krent, Taras Jackiewicz (Jelcz-Laskowice)
3. Dominik Pustelnik, Rafał Pustelnik (Wrocław)
4. Kamil Ziomek, Marek Ziomek (Janów/Opole)
5-6. Radek Cinkowski, Patryk Kiekisz oraz Jacek Wróbel, Przemysław Wróbel (Brzeg)
7-8. Wiktor Czerep, Dariusz Kałuziński oraz Mateusz Mochniak, Wojciech Okonkowski (Brzeg)
9-10. Daniel Bogacki, Adrian Iwasieczko oraz Wojciech Gazda/Kamil Zadwórny (Brzeg)

MOSiR Brzeg

One thought on “Relacja z Brzeskiej Wakacjady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *