Miłośnicy gry w boule założyli w Brzegu klub

Na sportowej mapie Brzegu pojawił się nowy klub – Red Boule Petanque. Na początku lipca miłośnicy gry w boule zorganizowali zebranie założycielskie, wybrali władze stowarzyszenia i zarejestrowali klub w Starostwie Powiatowym. A teraz zapraszają wszystkich chętnych do dołączenia.

Prezesem klubu został Piotr Gancarz, jego zastępcą Alan Gutwiński, a sekretarzem Marcin Dudek. Cała trójka, podobnie jak większość pozostałych członków klubu, to nowi pasjonaci tego sportu, który w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Boule jest nie tylko rekreacyjną zabawą, ale też poważnym sportem, w którym rozgrywane są mistrzostwa Polski, Europy i świata.

Dobrym przykładem są sąsiedzi z klubu Petanque Oława, którzy każdego roku organizują kilka turniejów z udziałem 60-80 zawodników z całego kraju, właśnie awansowali do I ligi, a ich zawodnicy odnoszą poważne sukcesy indywidualne, włącznie z mistrzostwami kraju.

Brzeżanie rozpoczynają od treningów, a w planach mają wyjazdy na turnieje w Oławie, Nysie, Dzierżoniowie czy Wrocławiu. Na razie na przeszkodzie w organizowaniu zawodów na miejscu stoi baza – na Stadionie Miejskim powstał w ubiegłym roku jeden tor, a do przeprowadzenia nawet skromnych zawodów, potrzeba ich przynajmniej czterech.

– Do wszystkiego będziemy dochodzili stopniowo, a założenie klubu to pierwszy krok w dobrym kierunku – mówią brzescy petanqowcy.

Jeśli chcesz dołączyć do klubu (lub na początek tylko spróbować swoich sił) skontaktuj się z Red Boule Brzeg pod numerem telefonu 606 961 006 lub e-mailem redboulebrzeg@gmail.com. Można też zajrzeć na profil klubu na Facebooku Red Boule Petanque Brzeg.

Boule – co to jest?
Współczesne boule lub petanque (to zamienne nazwy) jest sportem pochodzącym z Francji. Polega na rzucaniu metalowymi kulami, które trzeba umieścić jak najbliżej celu, którym jest mała drewniana kulka – cochonet (z francuskiego – świnka). Najczęściej mecz rozgrywają przeciwko sobie pary (dublety), ale często gra się również w drużynach trzyosobowych lub indywidualnie (triplety i single). Do gry nie trzeba specjalnej sprawności, dlatego boule to gra zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *