Nauczyciele ZSB na wakacyjnym kursie języka angielskiego

W ramach programu Erasmus + nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu podczas wakacji uczestniczyli w kursie językowym. Było to możliwe dzięki doskonałej współpracy ze Stowarzyszeniem Semper Avanti.

Pierwsza grupa od 15 do 29 lipca wyleciała na piękną Gran Canarię, wyspę na Oceanie Atlantyckim należąca do Hiszpanii, będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Druga grupa pod koniec lipca udała się na zajęcia na przepiękną Maltę.

Kursy językowe to niesamowita okazja do rozwijania swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim, ale także okazja do doskonalenia własnej metody uczenia się języków obcych, niewątpliwie otrzymaliśmy świetny impuls do kontynuowania nauki – mówiła Renata Jabłońska-Denes, dyrektor ZSB w Brzegu. To świetna lekcja, która może przynieść wiele korzyści w pracy pedagogicznej – dodała dyrektor.

Nauczyciele szkolili się z zakresu edukacyjnych narzędzi coachingowych, różnorodności kulturowej i międzykulturowego zarządzania klasą, mindfulness i edukacji pozytywnej oraz kształcenia zawodowego w Hiszpanii.

Wszyscy wiemy, że najlepszą motywacją do nauki języka obcego jest świadomość, że służy ona do komunikowania się, a dodając do tego chęć poznawania i zrozumienia innych, poznawanie świata i ludzi pozwala przełamać bariery. Tego też doświadczyliśmy podczas dwutygodniowego pobytu na kursie językowym. Dodając do tego możliwość poznania historii, kultury i przyrody pięknych wysp wyjazd uważamy za bardzo udany – mówili nauczyciele po powrocie.

Bez względu na to, w jakim kraju byli nasi nauczyciele, na pytanie o najlepsze wspomnienie
z wyjazdu odpowiadają podobnie: krajobraz…

Wartością dodaną wyjazdu była możliwość poznania nauczycieli z różnych krajów Europy, międzynarodowa wymiana doświadczeń, poznanie atrakcji turystycznych i dziedzictwa Gran Canarii i Malty. Organizatorzy zadbali o ciekawe wycieczki po całej wyspie Gran Canarii
i Malcie.

Nasze wyjazdy już dobiegły końca, dużo się nauczyliśmy, a zdobyte doświadczenia
i umiejętności na pewno zaowocują w pracy z młodzieżą. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności
– mówią uczestnicy kursu.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Semper Avanti oraz partnerom, którzy prowadzili dla nas zajęcia: St. Mary’s Institute Limited z siedzibą w Dublinie oraz SunDreams Global.

Monika Wojciechowska
ZSB w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *