Seniorzy się nie nudzą

Projekt „Kultura u Seniora – działamy razem” w gminie Lubsza trwa w najlepsze. Ostatnio najstarsi mieszkańcy brali udział w warsztatach „dyniowych”, podczas których wykonywali stroiki i ozdoby jesienne oraz dynie z materiałów plastycznych. Poza warstwą artystyczną wykonywane zadania miały na celu również usprawnić manualne zdolności i pobudzić kreatywne myślenie wśród uczestników. Zajęcia prowadziła Dominika Drozd z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy.

Ponadto seniorzy brali także udział w warsztatach fizjoterapeutycznych z elementami fitness, które odbywały się w Lubszy, Lubiczu, Nowych Kolniach, Szydłowicach, Błotach, Dobrzyniu i Czepielowicach Prowadziła je wykwalifikowana fizjoterapeutka Agata Posmyk. Dodatkowo uczestnicy zajęć brali udział w ćwiczeniach rozwijających pamięć i koncentrację.

W najbliższym czasie na seniorów uczestniczących w projekcie czekają kolejne atrakcje – m.in. wspólny wyjazd do kina, a także warsztaty psychologiczne i zajęcia związane z grami planszowymi.
Projekt „Kultura u Seniora – działamy razem” potrwa do końca stycznia 2024 r. Kolejna edycja projektu „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” jest sfinansowana przez Fundację PZU. Opiekunem i realizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

GOK w Lubszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *