Na Słowiańskiej powstanie klasa mundurowa policyjna

Od nowego roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu powstanie klasa mundurowa policyjna na kierunku technik informatyk. Początkiem grudnia list intencyjny w tej sprawie podpisali Jacek Monkiewicz – Starosta Powiatu Brzeskiego, Wioletta Frankiewicz – dyrektor ZSZ nr 1 oraz insp. Zbigniew Stanowski – komendant KPP w Brzegu.

Wkrótce przedstawiciele brzeskiej szkoły odwiedzą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, gdzie funkcjonuje już podobna klasa, która w dodatku posiada renomę jednej z najlepszych na Opolszczyźnie. Celem wizyty jest zapoznanie się z metodami pracy i wdrożenie najlepszych rozwiązań na Słowiańskiej.

Wśród uczniów idących do szkół ponadpodstawowych jest sporo osób, które chcą związać swoją przyszłość z mundurem – mówi Jacek Monkiewicz, Starosta Powiatu Brzeskiego. W naszych powiatowych szkołach mogą nabrać umiejętności i zdobyć wiedzę pozwalającą na podjęcie pracy w wojsku, straży pożarnej lub policji. Takie przygotowanie daje młodym ludziom bardzo duże możliwości. Stają się oni atrakcyjnymi kandydatami do pracy w służbach mundurowych i nie tylko, bo zdobyta wiedza i umiejętności mogą być przydatne w wielu innych zawodach.

Staramy się być na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku pracy i tworzyć atrakcyjną ofertę dla naszych uczniów – mówi Wioletta Frankiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Kierunki mundurowe są obecnie bardzo modne. Niedawno mieliśmy klasę o innowacji strażackiej. Część z naszych uczniów zdobyła uprawnienia umożliwiające im działanie w Ochotniczych Strażach Pożarnych, a w przyszłości będą być może pracować w państwowych jednostkach. Obserwujemy też to, jak świetnie rozwija się kierunek wojskowy w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu. Nasza szkoła sąsiaduje z Powiatową Komendą Policji, więc naturalnie pomyśleliśmy, że warto byłoby utworzyć właśnie klasę policyjną. Pomysły na nią są różne, ale w tej chwili myślimy o tym, żeby była ona związana z cyberbezpieczeństwem. Ostateczne decyzje zapadną jednak po wizycie w Strzelcach Opolskich. Mamy dobre pracownie informatyczne, dużą salę gimnastyczną i wspaniałych nauczycieli. Jestem pewna, że ten kierunek będzie cieszył się dużym powodzeniem.

Utworzenie klasy mundurowej policyjnej to bardzo dobra wiadomość dla brzeskiej komendy, która będzie mogła w przyszłości wcielać w swoje szeregi absolwentów Słowiańskiej. Policjanci z KPP w Brzegu odwiedzili już Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Uczniowie z klasy I J/L mieli okazję wziąć udział w przygotowanej przez nich lekcji wychowania fizycznego i zmierzyć się z torem przeszkód, który pokonuje każdy kandydat chcący w przyszłości pracować w policyjnym mundurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *