Policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne

Zima to wyjątkowo trudny okres dla osób w kryzysie bezdomności. Policjanci w ramach codziennej służby wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby pozbawione domu. Ważne jest nie tylko zaangażowanie służb mundurowych, ale wszystkich ludzi, którzy mają wiedzę o osobach bezdomnych, samotnych i potrzebujących pomocy. Nie pozostawajmy obojętni, widząc osobę siedzącą w parku lub na przystanku. Pamiętajmy również o samotnych sąsiadach – zapukajmy do ich drzwi i upewnijmy się, że u nich wszystko w porządku.

Policjanci z Brzegu odwiedzają bezdomnych po to, by służyć pomocą i zachęcić do spędzenia zimnych dni w schronisku. W takich placówkach mają możliwość pobytu i otrzymywania ciepłych posiłków. Są jednak takie osoby, które mimo mroźnych dni decydują się pozostać w nieogrzewanych altankach czy pustostanach. Mogą one liczyć na pomoc społeczną, ciepłe ubrania i posiłki.

Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych w temperaturze bliskiej zeru. Gdy mamy informację, że ktoś jest narażony na wyziębienie, natychmiast reagujmy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego, by pomoc ruszyła. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników MOPS-u, GOPS-u i Straż Miejską. Możemy również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, klikając w LINK. Dzięki tej aplikacji możemy nanieść na mapę miejsce, gdzie przebywają osoby bezdomne, a policjanci sprawdzą to zgłoszenie. Jeśli jednak sprawa jest pilna, należy skorzystać z tradycyjnego zgłoszenia, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy również o samotnych sąsiadach i bliskich. Odwiedźmy ich czasem, sprawdźmy, czy u nich wszystko w porządku. Nie bądźmy obojętni, kiedy wiemy, że tuż obok mieszka ktoś, kto może potrzebować naszej pomocy. Nasze zainteresowanie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

KPP w Brzegu

One thought on “Policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne

  1. Hi, I believe you visited my blog, so I stopped by to return the favor. I’m looking for ways to make my website better, so I guess I can utilize some of your suggestions.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *