Brzeg: Policjanci uratowali 67-latka, który chciał targnąć się na swoje życie

Kilka dni temu do oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zapowiedział, że chce targnąć się na swoje życie. 67-latek miał wyjść z domu, twierdząc, że nie ma po co żyć. W związku ze zgłoszeniem wszystkie patrole będące w służbie rozpoczęły poszukiwania mężczyzny.

Zaangażowani policjanci sprawdzili miejsca, gdzie mógł się on oddalić – rejon Odry, miejskie parki, torowisko, a także ogródki działkowe. Dodatkowym zagrożeniem był kilkunastostopniowy mróz i zbliżający się zmierzch. Po kilku godzinach poszukiwań, tuż przed godziną 19:00, kryminalni dotarli do kolejnego już kompleksu działkowego na obrzeżach miasta. W jednej z altanek zastali ukrywającego się 67-latka. Był zdenerwowany i zziębnięty. Na szczęście nic mu się nie stało. Pomoc przyszła na czas.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym, nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w poradniach psychiatrycznych i psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 22 22.

KPP w Brzegu

2 thoughts on “Brzeg: Policjanci uratowali 67-latka, który chciał targnąć się na swoje życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *