Siły przyrody bywają nieprzewidywalne

Uwaga! W ostatnich tygodniach doświadczamy silnych wiatrów, które mogą stanowić poważne ryzyko dla mieszkańców Brzegu i infrastruktury parkowej.

Pomimo systematycznych przeglądów i pielęgnacji drzew, istnieje nadal ryzyko złomów, wywrotów drzew i odłamujących się gałęzi. Szczególnie narażone na te zjawiska są starodrzewia, które mogą być osłabione i podatne na uszkodzenia. Drzewa, które uległy wywrotom podczas ostatnich silnych wiatrów, nie wykazywały objawów chorobowych, były one systematycznie pielęgnowane. To pokazuje, jak nieprzewidywalne mogą być siły przyrody.

Prosimy wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów po parkach miejskich. Dodatkowo, zalecamy unikania przebywania w parkach w pobliżu drzew w trakcie silnych wiatrów, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych niebezpieczeństw. Prosimy również o zgłaszanie wszelkich obserwowanych zagrożeń, pod nr telefonu 77 416 06 60 lub 798 355 304.

Informujemy również, że służby na bieżąco usuwają powstałe szkody, a pracownicy Zakładu Higieny Komunalnej prowadzą prace związane z usuwaniem połamanych gałęzi czy leżących liści. Prace prowadzone są m.in. w Parku Wolności, Parku Centralnym czy Parku Chrobrego.

UM w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *