Studniówka – taka impreza zdarza się raz w życiu…

To jedyny taki bal przed progiem dorosłości. Studniówka klas piątych technikum – 5 RSP i 5 LP Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.

Tradycyjny bal maturalny to ważny etap w życiu każdego ucznia naszej szkoły. 100 dni przed maturą, to nie tylko wieczór zabawy i radości, ale pewien symbol dorastania, a także zwiastun zmian w życiu.

Przypomniała o tym Pani Wicedyrektor – Sybilla Wojciechowska, która powitała wszystkich i rozpoczęła bal, kierując słowa do uczniów i rodziców: „dziękuję za kultywowanie tradycji, wybrania naszej szkoły jako miejsca nauki”. Nie zabrakło rodziców, którzy dziękowali nauczycielom za pięć lat nauki.

Po tych kilku latach, które doprowadziły uczniów do tego miejsca, szczególnie podziękowania skierowane były przede wszystkim do wychowawczyń – Anny Rymarczuk oraz Agnieszki Łukasżów.

Studniówka rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza. Niejednemu rodzicowi zakręciła się łezka, tak było pięknie, dostojnie. Były piękne suknie, eleganckie garnitury, doskonały humor i piękna zabawa do samego rama.

Studniówka to swoisty czas podsumowań dla wszystkich. Spojrzenie wstecz i docenianie, jak wiele zmieniło się podczas tych kilku lat. Szybkość upływającego czasu i zmian, jakie za sobą niesie życie, niech będą pięknym wspomnieniem. Na szczęście wspomnienia to jedno, ale przyjaźnie to coś, co będzie trwać do końca życia.

Taka noc jak ta zdarza się raz w życiu, uczniowie zadbali o każdy szczegół, by za kilka lat wspominać ją, jak najlepiej się da.

Studniówka odbyła się w zaprzyjaźnionej Restauracji „Mario” z cudownym jedzeniem i piękną atmosferą.

Monika Wojciechowska
ZSB

Foto: Mario Li, Ann St 

2 thoughts on “Studniówka – taka impreza zdarza się raz w życiu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *