Bal charytatywny Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej

Balem charytatywnym zakończyło karnawał Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej. Jego tradycja sięga blisko ćwierć wieku. Skupia on ludzi aktywnych z naszej lokalnej społeczności. Jak co roku, w sali stropowej brzeskiego ratusza, przy dobrej muzyce i w doborowym towarzystwie bawiono się do rana.


Dzięki ofiarności darczyńców i sponsorów organizatorzy pozyskali sporo cennych darów, które zostały poddane licytacji podczas balu. Wśród licznych fantów znalazł się m.in. trunek, którego proces wytwarzania owiewa wielka tajemnica, za to jego moc powala tytana. Licytacja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników, a cały dochód zostanie przeznaczony na statutowe cele charytatywne.
Dziękuję darczyńcom za ich ofiarność, a wszystkim gościom za udział w zabawie – mówi Agnieszka Michalik, Przewodnicząca TRZB – Ten bal jest zwieńczeniem naszej całorocznej pracy na rzecz dobroczynności. Pozwala nam wyróżnić i uhonorować osoby wybitnie zaangażowane w niesienie pomocy innym. Nie jest to zwykła impreza karnawałowa, jest to doskonała okazja do kwesty i podziękowania darczyńcom – przecież można łączyć przyjemne z pożytecznym.

Podczas balu, za prace społeczne i charytatywne na rzecz mieszkańców miasta i powiatu brzeskiego, statuetką Brzeska Kotwica Dobroczynności uhonorowano Violettę Jaskólską-Palus, długoletnią działaczkę i kandydatkę TRZB na burmistrza Brzegu. Statuetkę wręczyli Wojewoda Opolski Monika Jurek, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz i Przewodnicząca TRZB Agnieszka Michalik.

Dziękuję za wyróżnienie. Jest to dla mnie zaszczyt. Nagroda jest potwierdzeniem, że podejmowane przeze mnie działania, są potrzebne. Jest także motywacją do dalszej pracy, bo człowiek jest największą wartością – powiedziała Violetta Jaskulska-Palus.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Goście bawili się przy muzyce na żywo granej przez zespół Val-Set, a catering zapewniła Inspiracja Smaków.

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny

3 thoughts on “Bal charytatywny Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *