Oddział Dziecięcy powiatowego szpitala powalczy z otyłością wśród dzieci i ma do tego profesjonalne narzędzia

Analizator składu masy ciała to specjalistyczne urządzenie, które pojawiło się początkiem lutego na Oddziale Dziecięcym Brzeskiego Centrum Medycznego. Rosnący problem występowania nadwagi i otyłości wśród dorosłych i dzieci oraz fakt, że coraz częściej lekarze spotykają się z powikłaniami wywołanymi nadmiarem tkanki tłuszczowej, powodują, że szpitalne oddziały „uzbrajają” się w specjalistyczne narzędzia. Tym tropem poszli również lekarze z brzeskiej pediatrii.

– Mówimy już dziś o globalnym problemie – podkreśla lek. Aleksander Krzywulski, Kierownik Oddziału Dziecięcego w Brzeskim Centrum Medycznym. – Zależy nam właśnie na wykrywaniu otyłości wśród najmłodszych, a stawiamy nacisk na otyłość sarkopeniczną. Jak działa nasze urządzenie? Analizator przepuszcza prądy przez ludzkie ciało i na podstawie oporu dla danej tkanki jest w stanie określić, ile dokładnie w naszej masie ciała jest mięśni, tłuszczu, a nawet wyliczyć, jaka jest waga kości, czy sprawdzić stan nawodnienia naszego organizmu.

Dodajmy, że analizator kosztował blisko 25 tysięcy złotych. Część tej kwoty, to środki własne szpitala.
W walce z nadwagą wśród dzieci pomóc ma również utworzenie powiatowego zespołu do walki z otyłością. Takie gremium składające się z pediatrów, endokrynologa, dietetyka i psychologa działa już w Brzeskim Centrum Medycznym.

BCM

One thought on “Oddział Dziecięcy powiatowego szpitala powalczy z otyłością wśród dzieci i ma do tego profesjonalne narzędzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *