Urząd Miasta w Brzegu w nowej odsłonie

Zabytkowy budynek urzędu miasta odzyskał swój dawny blask. Dzięki przeprowadzonej rewaloryzacji stał się jedną z wizytówek Brzegu. 12 lutego 2024 r. zmodernizowany obiekt mogli podziwiać goście zaproszeni na symboliczne otwarcie siedziby władz miejskich po remoncie.

W ramach tej długo wyczekiwanej inwestycji wykonany został remont i nowa kolorystyka elewacji budynku A. Równocześnie przeprowadzono modernizację zabezpieczeń pożarowych w budynku A i B – etap II. Zagospodarowano również teren przy budynku B i wykonano drogę pożarową. Podczas otwarcia, burmistrz Jerzy Wrębiak podziękował pracownikom urzędu oraz wykonawcom za ogrom pracy włożonej w remont obiektu.

Gmach Urzędu Miasta w Brzegu to jeden z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych budynków w Brzegu, który po latach oczekiwań mieszkańców, zyskał reprezentacyjny charakter. Inwestycje w brzeskim magistracie rozpoczęły się w 2014 roku od remontu dachu. Następnie wykonano termomodernizację budynku, izolację pionową i poziomą w budynku A, podjazd dla osób z niepełnosprawnościami wraz z rozbiórką garaży i zagospodarowaniem terenu. Wyremontowano też balkon w budynku A oraz wykonano I etap zabezpieczenia przeciwpożarowego.

Mimo przeprowadzenia szeregu działań zabytkowy obiekt wciąż odstraszał swoim wyglądem. Remont elewacji wraz z wykonaniem nowej kolorystyki, który pozwolił przywrócić budynkowi dawny blask, stał się możliwy dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu i uzyskaniu wysokiego rządowego dofinansowania.

Koszt robót budowlanych, związanych z remontem elewacji wyniósł 1.103.021,82 zł brutto. Zadanie zostało realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i dofinansowane do wysokości 98% kosztów kwalifikowanych. Wykonawcą była Spółka Budowlana z o.o. z siedzibą w Nysie przy ul. Unii Lubelskiej 1/1U.

Koszt wykonania zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku A i B – etap II oraz drogi pożarowej i zagospodarowanie terenu przy budynku B wyniósł 1.810.005,50 zł. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i dofinansowane do wysokości 98% wartości kwalifikowanej. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Handlowo – Techniczne „SUPON” z siedzibą w Opolu.

UM w Brzegu

2 thoughts on “Urząd Miasta w Brzegu w nowej odsłonie

  1. Szkoda, że po raz kolejny pomija się Projektantów z Brzegu, którzy projektują tego typu modernizacje w Brzegu i są nagradzani. Zero wzmianki. Wiadomo, że politycy ogrzewają się w świetle reflektorów bez wymieniania prawdziwych twórców.

  2. Somebody essentially lend a hand to make significantly posts I might state That is the very first time I frequented your web page and up to now I surprised with the research you made to create this particular put up amazing Excellent job

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *