Premiera klipu profilaktycznego „Słowa ranią… słowa, które bolą”

Hejt dotyczy nas wszystkich. Spotykamy się z nim wszędzie i bardzo często przechodzimy obok, uznając, że to nas nie dotyczy. Samo słowo hejt pojawia się bardzo często w mediach i przestrzeni publicznej, również w szkole, a oznacza nienawiść. My tego nie chcemy, nie chcemy, by nienawiść doprowadzała do cierpień i bardzo często okrucieństw. Pokazując co nas boli w wypowiedzianych słowach oraz czynach chcemy zamanifestować i promować pozytywne relacje, skupiając się na szacunku i empatii do drugiego człowieka.

Wierzymy, że poprzez wspólne działania możemy pracować nad budową bardziej szanującej, wspierającej i akceptującej społeczności. Nie chcemy żyć w świecie, który karmi nas mową nienawiści, która już dawno przekroczyła wszelkie granice.

Z hejtem najtrudniej walczyć w pojedynkę. Dlatego zapraszamy Państwa do przyłączenia się do naszej akcji, którą młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu postanowiła pokazać w niezwykle wzruszającym klipie – „Słowa ranią… słowa, które bolą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *