Drużyna rezerw Stali Brzeg nowym liderem A-klasy

Drużyna rezerw Stali Brzeg odniosła zasłużone zwycięstwo w Chróścicach, dzięki któremu awansowała na fotel lidera A-klasy.

Choć ostateczny wynik wydaje się na styku, to Stalowcy mieli zdecydowaną przewagę przez niemal całe spotkanie. W 27. minucie rezultat otworzył Jakub Małek, celną główką po rzucie rożnym kierując futbolówkę do siatki. Kolejne trafienia padły po zmianie stron. W 63. minucie fantastycznym uderzeniem zza szesnastki popisał się Danil Yakovenko, podwyższając na 2:0, a sześć minut później kontratak Stali i podanie od Dawida Wrońskiego wykończył Patrick Strzelbicki. Gospodarze zmniejszyli rezultat w ostatnim kwadransie. W 76. minucie gola na 1:3 zdobył Janus, a w 88. minucie na 2:3 trafił Polok.

Ostatecznie piłkarze Stali II Brzeg wygrali 3:2, a wskutek porażki drugiej drużyny Startu Namysłów zasiedli na fotelu lidera klasy A. Za tydzień, w niedzielę nasz zespół podejmie u siebie ekipę Polonii Domaszowice.